Czytasz: Jak zaaranżować miejsce do nauki dla dziecka

Jak zaaranżować miejsce do nauki dla dziecka

Pokój dziecięcy powinien być nie tylko miejscem na odpoczynek, ale także miejscem na naukę.

Aranżacja pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców. Miejsce to musi odpowiadać na rosnące potrzeby dziecka, które nie tylko będzie tam spać, ale także bawić się i uczyć. To właśnie nauka, w okresie szkolnym, stanie się najważniejsza. Aby jak najbardziej zachęcić do niej dziecko, pomyślmy o czymś, co przyciągnie jego uwagę, co będzie kojarzyło się z dobrą zabawą.

Organizacja biurka do podstawa. To tam dziecko będzie się uczyć i odrabiać prace domowe przez długie godziny. Znajdźmy na nim miejsce na ulubione zabawki dziecka, ciekawe pomoce naukowe czy śmieszną lampę. Zadbajmy też o wygodny fotel lub krzesło. Wypełnijmy to miejsce różnorodnymi wzorami i kolorami.

Dobrym pomysłem, który świetnie sprawdzi się w miejscu do nauki jest zagospodarowanie ściany obok. Może na niej przywiesić organizer, tablicę korkową czy tablicę na kredę. Będzie to przestrzeń do rysowania, ale także do pisania ważnych dla dziecka notatek i pomysłów. 

Można wykorzystać też wszelkiego rodzaju półki np. na książki, ramki na zdjęcia rodzinne czy pudełka ze skarbami. Coraz większą popularnością cieszą się również ścienne gadżety, takie jak siatka robocza czy słoiki, kubeczki powieszone na haczykach. Dzięki tym zabiegom każde dziecko może mieć swój własny i niepowtarzalny kącik. 

Pamiętajmy, aby na biurku i w jego otoczeniu panował ład i porządek. Posegregujmy i poukładajmy rzeczy tak, aby poszukiwanie jakiegoś konkretnego przedmiotu nie sprawiało żadnych trudności. Można poukładać najważniejsze rzeczy na widoku lub pochować je do segregatorów czy pudełek. Niech zaaranżowana przestrzeń służy kreatywnemu myśleniu naszego dziecka.