Czytasz: Jak ozdobić choinkę na święta? Oto najlepsze sposoby

Jak ozdobić choinkę na święta? Oto najlepsze sposoby

Jak ozdobić choinkę na święta Bożego Narodzenia 2018? Oto kilka świetnych pomysłów na to, jak przystroić choinkę bożonarodzeniową. Sprawdź, jak ozdobić choinkę z szyszek, a jak choinkę ze styropianu na Boże Narodzenie 2018.

Jak ozdobić choinkę na święta Bożego Narodzenia 2018?

Podczas dekorowania bożonarodzeniowego drzewka wazne sa pomysł i umiar. Łatwo przesadzić i zamiast ładnie przystroić choinkę na święta, można zrobić z niej karykaturę. Lepiej pozostawić niedosyt niż przesadzić z ozdabianiem choinki na święta.  

Najpierw zastanów się, jak chcesz, by choinka była udekorowana. Ma być elegancka, z matowymi bombkami, czy wesoła, pełna ozdób z piernika? Ma zachwycać dzieci czy dorosłych?

A może chcesz przystroić choinkę łakociami, by móc niepostrzeżenie podjadać?

Jak przystroić choinkę bożonarodzeniową

Do udekorowania bożonarodzeniowej choinki możesz użyć wielu ozdób, zarówno tych przeznaczonych do dekorowania choinki, jak:

 • światełka,
 • bombki,
 • łańcuchy,
 • gwiazda betlejemska,

jak i tych mniej oczywistych. Najciekawsze ozdoby choinkowe kupisz na świątecznych jarmarkach - piękne drewniane figurki lub cukrowe aniołki. Jeśli jednak masz trochę czasu, możesz ozdobić choinkę na święta własnoręcznie zrobionymi ozdobami. Czego będziesz potrzebować? Przygotuj:

 • brokat w sztyfcie,
 • klej do plastiku,
 • nożyczki,
 • karton,
 • klej w sztyfcie,
 • kolorowy papier,
 • bezbarwny lakier do paznokci.

Tak naprawdę ozdoby na choinkę możesz stworzyć ze wszystkiego, co przyjdzie ci do głowy.

Jak zrobić choinkę na święta Bożego Narodzenia?

Jedni zachwycają się drzewkiem pachnącym lasem, inni wolą sami stworzyć choinkę, która nie trafi igieł. Jak samemu zrobić choinkę na Boże Narodzenie? Czym przyozdobić bożonarodzeniową choinkę? Mamy kilka propozycji.

Jak ozdobić choinkę z szyszek

Ciekawy sposób na to, by mieć w domu kawałek lasu bez igieł na podłodze. Jak ozdobić choinkę z szyszek? Jeśli spryskasz je śniegiem w sprayu, mogą przypominać zaśnieżony las. Gdy pomalujesz je na biało, możesz dodać czerwone lub złote cienkie łańcuchy. Uważaj, by nie przesadzić, ozdabiając choinkę na święta z szyszek.

Jak ozdobić choinkę ze styropianu

Mała choinka ze styropianu świetnie sprawdzi się jako dekoracja na biurko czy szafkę. Pomoże stworzyć świąteczny nastrój, nie zabierając zbyt wiele miejsca. Gotowe choinki ze styropianu to właściwie tylko stożki, które wymagają odpowiedniego przyozdobienia. Zacznij od pomalowania jej na jakiś kolor.

Jak ozdobić choinkę z papieru

Choinka z papieru, a właściwie choinka z papierowej wikliny nie wymaga ozdabiania. Jeśli do jej tworzenia użyjemy kolorowych papierów albo wybierzemy ciekawy wzór, sama będzie świetną ozdobą.

Czytaj więcej