Czytasz: Jak długo potrwają korki w Sosnowcu?

Jak długo potrwają korki w Sosnowcu?

Dlaczego cały Sosnowiec stoi w korkach? Powodem jest nałożenie się na siebie różnych inwestycji.

Od kilku miesięcy mieszkańcy Sosnowca muszą poświęcać na dojazdy więcej czasu. Kierowcy skarżą się na długie korki i niekończącą się przebudowę miasta. Powodem tego zamieszania jest nałożenie się różnych inwestycji. Za roboty związane z modernizacją dróg odpowiada Urząd Miejski w Sosnowcu, natomiast za modernizację torów tramwajowych - spółka Tramwaje Śląskie S.A.

Utrudnienia związane z renowacją torów tramwajowych potrwają do grudnia 2018 roku.

Wymieniają też nawierzchnię ulic

Utrudnienia w ruchu mogą być też związane z inwestycjami prowadzonymi przez Urząd Miejski. 

Jedną z inwestycji jest przebudowa Alei Blachnickiego. Remont dotyczy odcinka Alei Blachnickiego między skrzyżowaniami z ul. Braci Mieroszewskich i Lenartowicza. Zakres prac obejmuje przebudowę zniszczonej nawierzchni jezdni, przebudowanie chodników, powstanie tam też ścieżka rowerowa, wymienione zostaną słupy oświetlenia ulicznego. Podczas prac odtworzone zostaną także trawniki, dodatkowo posadzonych zostanie 10 drzew ozdobnych.

Prace mają się zakończyć przed końcem lipca 2018 roku. 

Nowa kanalizacja na Maczkach

Kolejną inwestycją jest budowa sieci wodno-kanalizacyjnej — Maczki. W sumie powstanie ok. 11 km kanalizacji sanitarnej w ulicach: Feliks, Juliuszowska, Boczna, Krakowska, Stacyjna, Skwerowa, Kadłubka, Maczkowska, Spacerowa oraz blisko 8 km sieci wodociągowej z przyłączami w ulicach Juliuszowska, Boczna, Krakowska, Stacyjna, Skwerowa, Kadłubka, Maczkowska, Spacerowa, Wodociągi. Dopełnieniem będzie budowa 2 km kanalizacji deszczowej w ciągu ulic Feliks, Juliuszowska, Boczna, Krakowska, Stacyjna.

Te prace potrwają do grudnia 2018 roku.

Urząd Miasta Sosnowca jest też odpowiedzialny za remont ulicy 3 Maja. Remont przeciągnął się ponieważ w czasie trwania prac odkryto, że dwa mosty w okolicach Parku Sieleckiego wymagają renowacji. Urząd Miasta zadecydował o dołożeniu na ten cel dodatkowych funduszy i przedłużeniu prac związanych z remontem 3 Maja. Odbiór inwestycji zaplanowano na koniec wakacji 2018, ale termin zależy od wykonawcy.

 

Czytaj więcej