Czytasz: Jak być szczęśliwym? TOP 5: SPRAWDZONY PORADNIK

Jak być szczęśliwym? TOP 5: SPRAWDZONY PORADNIK

Co daje szczęście? Czy bogactwo daje szczęście? Czy do szczęścia potrzebna jest rodzina? A może chodzi o proste przyjemności?

Sprawdź TOP 5 sprawdzonych porad, jak być szczęśliwym człowiekiem. Może tobie też się uda.

RADA 1: Jak być szczęśliwym? Przestań do tego dążyć

Pierwsza rzecz, jaką musisz zrobić, to przestać chcieć być szczęśliwym. Brzmi dziwnie? Może tak, ale to właśnie silna potrzeba, by być szczęśliwym sprawia, że nie wiesz, jak być szczęśliwym człowiekiem. Przestań czekać na ten moment i ciesz się każdą chwilą, aż w końcu odkryjesz, że jesteś szczęśliwym człowiekiem. To przyjdzie samo.

RADA 2: Jak być szczęśliwym? Wyznaczaj małe cele

Pewnie to znasz - wyobrażasz sobie siebie w kompletnie innym miejscu, jako zupełnie inną osobę. Prawdopodobnie to się nigdy nie wydarzy. Jak być szczęśliwym człowiekiem? Przestań sięgać zbyt wysoko. Metoda małych kroków sprawi, że poczujesz się szczęśliwy. Satysfakcja z osiągnięcia drobnych sukcesów sprawi, że przestaniesz skupiać się na nieosiągalnym celu.

RADA 3: Jak być szczęśliwym? Przestań zazdrościć

I co z tego, że inni mają więcej czy lepiej? Są  takie miejsca na ziemi, gdzie ludzie nie mają wielkich bogactw, a czują się znacznie szczęśliwsi niż ci, którzy nieustannie dążą do szczęścia. Co z tego, że twój znajomy ma coś, o czym ty marzysz? Pogratuluj mu, ale nie zazdrość. Od tego jeszcze nikomu niczego nie przybyło.

RADA 4: Jak być szczęśliwym? Uśmiechaj się

Już dawno temu naukowcy odkryli, że potrafimy oszukać mózg. Częste wykrzywianie ust w grymasie uśmiechu powoduje, że odpuszczamy i czujemy się odprężeni. Ok, być może dlatego, że głupio przy tym wyglądamy. I co z tego, skoro to najlepsza odpowiedź na pytanie, jak być szczęśliwym człowiekiem?

RADA 5: Jak być szczęśliwym? Produkuj endorfiny

Sekret szczęścia tkwi w naszym mózgu. Gdy produkujemy endorfiny, jesteśmy szczęśliwi. Nie ważne, że nie osiągamy wielkich celów, liczy się to, co tu i teraz. Jak być szczęśliwym dzięki endorfinom? Seks i jeszcze więcej seksu. Do tego solidna tabliczka czekolady. Albo sport. Brzmi banalnie? To właśnie w takich sytuacjach nasz mózg wie, że jesteś szczęśliwym człowiekiem. Natury nie da się oszukać.