Czytasz: INTRO Festival: Muzyka, światło, smok i... supermocne renifery

INTRO Festival: Muzyka, światło, smok i... supermocne renifery

INTRO Festival w Raciborzu już w ten weekend.

Już w ten piątek - 13 lipca Racibórz zmieni się w polską stolicę muzyki elektronicznej. Zabytkowa kaplica i plenery wokół zamku przeistoczą się w wielowymiarową scenę dla niezwykłych spektakli i aranżacji świetlnych. Niespodziankę przygotowują między innymi designerzy z Zabrza, których projekty zostały zrealizowane m.in. w RPA, Kolumbii czy Japonii.

Odbywająca się już po raz piąty impreza jest organizowana z coraz większym rozmachem. INTRO to festiwal muzyki, światła i różnorodności sztuk. Ideą alternatywnego wydarzenia jest paradoks, który powstaje z połączenia odległej, bo sięgającej XIII wieku historii z teraźniejszością, a nawet przyszłością.

- Chcemy, aby INTRO był wydarzeniem kultowym, niebanalnym i doświadczeniem na wielu płaszczyznach - podsumowuje Odyseusz Olbiński Dyrektor Festiwalu.

Spragnieni doświadczeń

Niezwykłe zderzenie klimatu miejsca, historii sięgającej XIII w. z nowoczesną technologią, mappingiem 3D w akompaniamencie elektronicznego brzmienia to mieszanka, które dotyka wszystkich zmysłów. W tym roku na scenie pojawi się aż 50 wyselekcjonowanych artystów z całego świata m.in. VITALIC, APPARAT Dj, HVOB RODRIGUEZ Jr. & LISET ALEA, czy PRESIDENT BONGO i wielu innych. Zorientowanych nie trzeba zachęcać.

Światło tam gdzie się go nie spodziewasz

W tym roku organizatorzy INTRO pozyskali do współpracy IPB Decoration. Zabrzańska firma ma na swoim koncie realizacje aranżacji świetlnych w 55 krajach na całym świecie. Projekty iluminacji wykonywane w Zabrzu, ozdabiają obiekty handlowe w Dubaju, przestrzenie miejskie w Kolumbii, Moskwie i wielu innych. Co pokażą na INTRO w Raciborzu? Inspiracją będzie klimat miejsca, wydarzenia i ludzie, których skupia.

- Lubimy projekty dające swobodę i możliwość zrealizowania nawet szalonych pomysłów. Zamierzamy podjąć grę z konwencją i wprawić gości festiwalu w zdumienie. Nie mogę zdradzić szczegółów, ale podpowiem, że m.in. uwolnimy świetlne renifery i obdarzymy je super mocą - mówi Ewa Marcinek Dyrektor Artystyczny IPB Decoration.