Czytasz: Intro Festival - będzie druga scena

Intro Festival - będzie druga scena

01:56
„To najważniejsza zmiana 4. edycji”. Organizatorzy potwierdzili, że uruchamiają drugą scenę muzyczną Intro, czyli Beach Stage.

- Bulwary nad Odrą przy Zamku Piastowskim stworzą spójne minimiasteczko festiwalowe, dość duży teren, który zamierzamy przygotować z Instytutem Sztuki PWSZ w Raciborzu – informują na Facebooku organizatorzy Intro Festivalu.

Intro
Bulwary Nadodrzańskie. Fot. Katarzyna Kubik, FotoQbik.pl

- Jesteśmy po rozmowach z władzami miasta. Teoretycznie temat jest już „zaklepany''. Przed nami dużo pracy. Teren, o którym mówimy to ok. 300 m do zagospodarowania. Teraz szukamy artystów, prawdziwych freaków na punkcie sztuki, ciekawych twórców oryginalnych instalacji, rzeźb itd., którzy chcieliby zaprezentować się w takcie festiwalu – mówi nam Odyseusz Olbiński, prezes Fundacji Intro Light, która organizuje wydarzenie.

Intro
Bulwary Nadodrzańskie. Fot. NaszRaciborz.pl

Przypomnijmy, Intro Festival 2017 odbędzie się 22 lipca 2017 roku na terenie Zamku
Piastowskiego w Raciborzu.

Twórcy od trzech lat łączą sztukę generatywną i klasyczną z historią. Stawiają na kontrast i zaskoczenie, ponieważ Intro Festival to muzyka elektroniczna, mapping 3D i ...kaplica zamkowa z 1288 r.

Parę miesięcy temu w rozmowie z nami Odyseusz Olbiński mówił, że głównym elementem imprezy jest muzyka, czyli scena.

- Chcemy pozyskać prawdziwe gwiazdy muzyki elektronicznej. Ostatnia edycja była już międzynarodowa. A to dobry kierunek. Była ONUKA z Ukrainy, bez wątpienia produkcja światowego formatu. Z Tajlandii przyleciała Nakadia - azjatycka królowa techno, z Niemiec the Micronaut - można go porównać do stylu Fatboy Slim. Z Wielkiej Brytanii Chris Sadler i nasza polska marka eksportowa, Jacek Sienkiewicz – wymieniał.

Wyjaśniał też, że wydarzenie wciąż pracuje na markę.

- To proces ciężki, czasochłonny i drogi. Intro Festival to projekt, który z każdą edycją ma ewoluować, docelowy format to rok 2020.

A kogo zobaczymy na Intro Festivalu 2017? - Pracujemy nad tym intensywnie. Na razie jeszcze nie jesteśmy konkurencją dla większych festiwali tego typu. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z niemiecką agencją Koyo Music, która jest silnie osadzona w berlińskim środowisku muzyki elektronicznej. Są naszymi przedstawicielami, głównie, jeżeli chodzi o pozyskiwanie znanych nazwisk, bo sami nie jesteśmy tego w stanie przeskoczyć, jeszcze nie teraz, ale już z polecenia może być o wiele łatwiej - wyjaśnił.

Jak zapowiadają organizatorzy, pod koniec lutego ogłoszą Line Up 2017, czyli listę artystów.

- To będzie duże zaskoczenie dla fascynatów festiwali – mówi Odyseusz Olbiński.

Czytaj więcej