Czytasz: Ile radia w radiu? Posłuchaj!

Ile radia w radiu? Posłuchaj!

Polski Dzień Radia w województwie śląskim. Jaki wpływ ma Internet na regionalne rozgłośnie? Pytamy śląskich radiowców!

Niektórzy nie wyobrażają sobie poranka bez kubka gorącej kawy, a do tego radio w tle. Muzyka, garść wiadomości ze świata, kraju i ich regionu, a do tego rozmowy z ciekawymi gośćmi. Od kilku lat, aby słuchać radia wcale nie trzeba mieć radioodbiornika. Wystarczy telefon, komputer i radio możemy mieć dosłownie w kieszeni. Rozgłośnie w walce o słuchacza nie działają tylko w eterze, ale pokazują i to co raz więcej i częściej.

Radio nie tylko w radiu...

Uchylają rąbka tajemnicy słuchaczom. W mediach społecznościowych, na swoich stronach internetowych zamieszczają informacje w formie tekstowej, do tego galeria zdjęć, wywiady wideo z zaproszonymi do audycji gośćmi. Ba, aby wysłuchać ulubionych audycji nie musimy słuchać radia, bo dany program znajdziemy na stronie www danej rozgłośni. Czy to jeszcze radio a może już telewizja albo portal internetowy?

W Polskim Dniu Radia życzymy naszym kolegom radiowcom wszystkiego najlepszego i pytamy przedstawicieli czołowych rozgłośni w naszym regionie.

“Jakie szanse a jakie zagrożenia czyhają na radio w dobie nowych mediów i wszędobylskiego internetu? Ile radia wciąż jest w radiu?”

Magdalena Mleczko. Dziennikarka wielu stacji radiowych Radia TOP, RMF, Antyradia obecnie ZetChilli, gdzie prowadzi swój autorski program kulturalny " W pogoni za kulturą weekendowo" w każdy weekend od 7.00 do 10.00.

Grzegorz Biernacki. Dziennikarz telewizyjny, radiowy, obecnie pracuje w Antyradiu. Czyta serwisy informacyjne ("Prawda Antyradia") i informacje trafficowe ("Szczytowanie"). Słychać go codziennie na antenie Antyradia między 6:00 a 10:00 lub 15:00 a 18:00.

Mariusz Masiarek. Kierownik Redakcji Nowych Mediów, wcześniej dziennikarz radiowy i prezenter, teraz zajmuje się budowaniem wizerunku Radia Katowice w Internecie - na stronie www i w mediach społecznościowych.

Sebastian Mierzwa. W Radiu Silesia prowadzi codzienną listę śląskich przebojów, program nazywa się SzlagLista. Słuchacze sami układają codzienne notowanie poprzez smsowe głosowanie.

Czytaj więcej