Czytasz: Idol powraca. Odgrzewany kotlet czy hit?

Idol powraca. Odgrzewany kotlet czy hit?

Idol powraca na antenę Polsatu. Czy widzowie pokochają go tak, jak miało to miejsce przy okazji pierwszej edycji talent show w 2002 roku?

Idol w Polsacie - reaktywacja. Jak będzie tym razem?

Idol powraca na antenę Polsatu. Czy widzowie pokochają go tak, jak miało to miejsce przy okazji pierwszej edycji talent show w 2002 roku? Złośliwi twierdzą, że pierwsza edycja "wylansowała" głównie członków Idola, z których niewątpliwie najbardziej zawrotną karierę zrobił Kuba Wojewódzki. Czy pamiętamy natomiast o uczestnikach pierwszego Idola? O Monice Brodce z pewnością. Niektórzy wymienią także Anię Dąbrowską, Tomka Makowieckiego, czy Krzysztofa Zalewskiego.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się wkrótce, pierwszy odcinek Idola 2017 wyemitowano 15 lutego. Premiera Idola 2 odbyła się oczywiście w Polsacie.

Idol 2017 - kto w jury? Kiedy emisja Idola w Polsacie?

Nie ma Kuby Wojewódzkiego, nie ma także oczywiście ś.p. Roberta Leszczyńskiego. Jacek Cygan także nie pojawi się w jury nowego Idola. Ze "starego" składu jurorskiego ostała się Elżbieta Zapendowska (jedna z najlepszych specjalistek od emisji głosu w Polsce). W jury nowego Idola znalazła się także piosenkarka Ewa Farna, wokalista Janusz Panasewicz i lider zespołu Video Wojciech Łuszczykiewicz. Prowadzenie programu Idol powierzono Maćkowi Rockowi.

Idol 2017 to 14 odcinków. Nowego Idola w Polsacie będzie można oglądać co środę od 15 lutego.

Idol w Polsacie 2017 - co zobaczymy?

W nowym Idolu zobaczymy uczestników w wieku 16-28 lat. Oczywiście wyłonionych w drodze castingów do programu. Tradycyjnie ich los będzie nie tylko w rękach jury, ale także widzów, którzy będą głosować na swoich faworytów.

Idol w Polsacie 2017 - odcinek 1

W pierwszej próbie uczestnicy Idola musieli zaprezentować wybrany przez siebie utwór. Mogli to zrobić przy akompaniamencie pianina, gitary lub a capella. Jeśli uczestnik precastingów zaintrygował jurorów otrzymywał wymarzony "bilet do sławy", by móc przystąpić do kolejnych etapów programu - występów z prawdziwym muzycznym zespołem. Od tego momentu los uczestników leży w rękach widzów, którzy w kilku koncertach na żywo zagłosują na swoich faworytów, jurorzy natomiast rozstrzygną, kto z dwójki finalistów z najmniejszą liczbą głosów opuści show.

Zobacz pierwszy odcinek nowego Idola i czytaj więcej o programie

Skąd wziął się talent show Idol?

Idol nie jest polskim "wynalazkiem". Pierwowzór ma rodowód brytyjski, tam program nazywał się "POP Idol". Popularność doprowadziła do powielenia sprawdzonego formatu m.in. USA (13 edycji), Francji (12 edycji), Niemczech (13 edycji), Szwecji (12 edycji), Holandii, Kanadzie, Czechach, Słowacji, Australii, RPA, Birmie, Pakistanie, Kambodży czy Malediwach. W jury Idola zasiadały m.in. takie sławy jak Simon Cowell, Jennifer Lopez, Nicki Minaj, Mariah Carey, Steven Tyler z Aerosmith czy Paula Abdul.

Pierwsze edycje Idola w USA gromadziły przed telewizorami nawet 37 milionów widzów. Przez jedenaście lat show był numerem 1 wśród programów rozrywkowych w telewizji FOX, a widzowie oddali na swoich ulubieńców prawie 7 miliardów głosów. W innych krajach, między innymi w Holandii, Słowacji, Finlandii, Chorwacji, RPA, Czechach czy Australii Idol również był najchętniej oglądanym talent show. Na całym świecie Idol dotarł aż do 460 milionów widzów.

Idol zadebiutował w październiku 2001 roku na antenie brytyjskiej ITV, bijąc rekordy popularności i oglądalności. Pomysłodawcą formatu Idol był producent telewizyjny i manager muzyczny gwiazd (m.in. Victorii i Davida Beckhamów, Spice Girls, czy Annie Lennox) - Simon Fuller. Ostatecznie prawa do programu Idol zakupiły telewizje w ponad 50 krajach na świecie. Polsat jako pierwszy zdecydował się na ten krok.

Idol wraca - kiedy oglądać program Idol w Polsacie?

Piątą edycję show na zlecenie Telewizji Polsat produkuje FremantleMedia Polska.

Idol w każdą środę od 15 lutego o godz. 20:00.

 

Idol w Polsacie - zobacz zdjęcia:

Pamiętacie pierwszego Idola? Zobaczcie zabawne momenty programu:

Czytaj więcej