Czytasz: Kanapy w bibliotece. CINiBA ma strefy relaksu

Kanapy w bibliotece. CINiBA ma strefy relaksu

Wygodne i dizajnerskie. Nowe - nawiązujące do skandynawskiego stylu - strefy relaksu pojawiły się w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej.

Szare i pomarańczowe. Nietypowe kanapy w takich kolorach to nowe części wyposażenia, o które postarała się katowicka CIKiBA. Wraz ze stolikami stanęły na poziomach pierwszym oraz drugim i od razu spodobały się czytelnikom. Wielu z nich chwali nowe strefy relaksu za estetyczny skandynawski dizajn. - W bibliotece zagościło modne ostatnio hygge - mówi jeden z pierwszych testerów nowych bibliotecznych udogodnień.

Jak podkreśla Jadwiga Witek, rzeczniczka prasowa biblioteki, każda strefa relaksu wyposażona jest także w Wi-Fi. - Niebawem uruchomimy także możliwość podłączenia urządzeń do prądu - zapowiada rzeczniczka.

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka otworzyła swoje podwoje dla czytelników w październiku 2012 roku. Gmach w kolorze cegły od początku budził zainteresowanie. Otrzymał już wiele nagród, w tym m.in. Nagrodę Roku za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych pod Honorowym Patronatem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Nagrodę Główną w Konkursie Polski Cement w Architekturze.

Czytaj więcej