Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokejowe MŚ elity. Polacy przegrali z Kazachstanem i spadli do Dywizji IA

W poniedziałek, 20 maja w Ostrawie Polacy rozegrali ostatni mecz mistrzostw świata elity. Niestety, Biało-Czerwoni przegrali z Kazachami 1:3. Nasz zespół zajął ostatnie miejsce w grupie B i w przyszłym roku zagra w Mistrzostwach Świata Dywizji IA.

Przed poniedziałkowym spotkaniem zarówna nasza drużyna, jak i Kazachowie, rozegrali po sześć spotkań w MŚ elity. Polacy jedyny punkt zdobyli na inaugurację, przegrywając z Łotwą po dogrywce 4:5. Kazachowie mieli na koncie trzy punkty, które wywalczyli także w swoim premierowym spotkaniu, bo 11 maja pokonali Francję 3:1. 

W poniedziałek w 10. minucie nasz zespół objął prowadzenie po bramce Kamila Wałęgi. Po raz pierwszy w tym turnieju Polacy wykorzystali grę w przewadze. W 13. minucie Kazachowie wyrównali. W drugiej tercji nasz zespół także miał dobre okazje, m.in. Alan Łyszczarczyk, Krystian Dziubiński, Krzysztof Maciaś, czy Dominik Paś. W trzeciej tercji rywale wyszli na prowadzenie po bramce w 51. minucie, a później ustalili wynik meczu na 3:1. 

  Kazachstan – Polska 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

  Mikhailis 13, Orekhov 51, Starchenko 55 – Wałęga 10 

  KAZACHSTAN: Shutov (Boyarkin) – Beketayev, Metalnikov; Starchenko, Omirbekov, Rymarev – Daniyar, Orekhov: Panyukov, Mukhametov, Mikhailis – Breus, Dikhanbek; Savitskiy, Shestakov, Muratov – Gaitamirov, Korolyov; Assetov, Boiko, Rakhmanov. Trener: Mambetaliev.

  POLSKA: Murray (Fucik) – Wanacki, Kolusz; Wronka, Pasiut, Fraszko – Wajda, Kruczek; Łyszczarczyk, Dziubiński, Michalski – Dronia, Bryk; Krzysztof Maciaś, Paś, Wałęga – Kostek, Górny; Urbanowicz, Komorski, Zygmunt. Trener: Kalaber.

  Wyniki reprezentacji Polski w MŚ elity

  Sobota, 11 maja

  Niedziela, 12 maja

  Wtorek, 14 maja

  Środa, 15 maja

  Piątek, 17 maja

  Sobota, 18 maja

  Poniedziałek, 20 maja

  Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024