Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokejowe MŚ elity. Nieznaczna porażka z wicemistrzami świata

Hokej lodowisko bramka krazek kij hockey ice

W sobotę, 18 maja Biało-Czerwoni zmierzyli się z Niemcami, którzy znowu walczą w MŚ elity o medale. Polacy przegrali 2:4, a gole dla naszego zespołu strzelili Patryk Wajda i Filip Komorski. W niedzielę dzień przerwy, a w poniedziałek kluczowe spotkanie dla Polaków w kontekście utrzymania w elicie. Mecz z Kazachstanem rozpocznie się o godz. 20:20 i będzie transmitowany w Polsacie Sport 1.

W sobotę w pierwszej tercji bardzo dobre okazje mieli Grzegorz Pasiut, Alan Łyszczarczyk i Mateusz Michalski. W bramce dobrze prezentował się David Zabolotny. W drugiej tercji pierwszy gol dla Niemców padł po kontrze, a drugi po rzucie karnym. W trzeciej tercji Niemcy podwyższyli prowadzenie, ale końcówka w wykonaniu naszej drużyny była wyśmienita. W 54. min bramkę zdobył Patryk Wajda. Obrońca reprezentacji Polski uderzył zza bramki, krążek odbił się od golkipera i wpadł do bramki. – Wcześniej w podobny sposób gola strzelił Alan Łyszczarczyk w meczu ze Szwecją. Zauważyłem, że bramkarz niemieckiej drużyny jest tak ustawiony, że warto spróbować. Uderzyłem i zdobyłem bramkę. To jeden z najważniejszych goli w mojej karierze, ale nie mam ich zbyt wiele – zaznaczał obrońca Patryk Wajda. Niecałe dwie minuty później tysiące polskich kibiców uradował Filip Komorski. Było 3:2 dla Niemców, ale doświadczona drużyna w 57. minucie spotkania ustaliła wynik meczu na 4:2.


W niedzielę dzień przerwy, a w poniedziałek na zakończenie turnieju zmierzymy się z Kazachstanem. Przed ostatnim spotkaniem MŚ elity Polacy mają punkt, Kazachowie trzy. Jeśli w poniedziałek Biało-Czerwoni pokonają rywali w trzech tercjach, pozostaną w elicie.

Niemcy – Polska 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Ehl 26, Peterka 33, Ehliz 45, Peterka 57 – Wajda 54, Komorski 56

Niemcy: Niederberger – Wissmann, Muller; Peterka, Stachowiak, Reichel – Szuber, Muller; Kahun, Sturm, Tiffels – Wagner, Kalble; Pfoderl, Michaelis, Ehliz – Fohrler, Ugbekile; Ehl, Kastner, Tuomie. Trener: Kreis.

Polska: Zabolotny (Murray) – Wanacki, Górny; Wronka, Pasiut, Fraszko – Wajda, Kruczek; Łyszczarczyk, Dziubiński, Michalski – Kacper Maciaś, Dronia; Zygmunt, Paś, Wałęga – Kostek, Bryk; Krężołek, Komorski, Krzysztof Maciaś. Trener: Kalaber.

Wyniki reprezentacji Polski w MŚ elity

Sobota, 11 maja

Niedziela, 12 maja

Wtorek, 14 maja

Środa, 15 maja

Piątek, 17 maja

Sobota, 18 maja

  • Niemcy – Polska  2:4

Poniedziałek, 20 maja

  • Kazachstan – Polska  

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024