Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokejowe MŚ elity. Polacy przegrali z Francją po zaciętej walce

We wtorek, 14 maja Polacy zmierzyli się z Francją. Wyżej notowany w rankingu zespół pokonał Biało-Czerwonych 4:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Dominik Paś i Bartosz Fraszko.W środę, 15 maja w czwartym meczu mistrzostw świata elity podopieczni Roberta Kalabera zagrają ze Słowacją, która w tym turnieju wygrała już m.in. z USA. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:20 i będzie transmitowane w Polsacie Sport 1.

Po pierwszych dwóch spotkaniach w MŚ elity zarówno Biało-Czerwoni, jak i Francuzi, mieli po punkcie. Nasza drużyna w meczu z Łotwą doprowadziła do dogrywki i przegrała 4:5. Francuzi także polegli w starciu z Łotyszami w dodatkowym czasie gry, mecz zakończył się wynikiem 2:3. 

We wtorkowym starciu w 9. minucie Francuzi objęli prowadzenie. Justin Addamo uderzeniem z bekhendu zaskoczył Johna Murray’a. W 12. min było 2:0 i znowu gola strzelił Addamo. Nasz zespół grał ambitnie, walczył, ale w drugiej tercji Francuzi podwyższyli na 3:0. W 27. min miejsce Murray’a zajął bramkarz Tomas Fucik, który rozegrał pierwszy oficjalny mecz w reprezentacji Polski. W tej odsłonie Fucik raz skapitulował. W ostatnich minutach tej odsłony gry nasz zespół zaczął grać coraz lepiej. Najpierw tysiące polskich kibiców uradował Dominik Paś, który w 37. minucie zaskoczył francuskiego bramkarza, chwilę później sytuację sam na sam wykorzystał Bartosz Fraszko. Pościg jednak nie zakończył się powodzeniem, bo w trzeciej tercji bramki już nie padły. 

W środę, 15 maja naszym rywalem będzie Słowacja, która w Ostrawie pokonała USA 5:4 po dogrywce i Kazachstan 6:2 oraz przegrała z Niemcami 4:6. Mecz rozpocznie się o godz. 20:20 i będzie transmitowany w Polsacie Sport 1.

Polska – Francja 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Paś 37, Fraszko 38 – Addamo 9, 12, da Costa 25, Bellemare 28

POLSKA:Murrayu (27. Fucik) – Wanacki, Kolusz; Zygmunt, Pasiut, Wronka – Wajda, Kruczek; Maciaś, Dziubiński, Wałęga – Górny, Bryk; Łyszczarczyk, Paś, Fraszko – Dronia, Kostek; Urbanowicz, Komorski, Michalski. Trener: Kalaber.

FRANCJA: Lyonen (Junca) – Auvitu, Gallet; T. Bozon, Bellemare, da Costa – Chakiachvili, Cantagallo; Rech, Boudon, Simonsen – Crinon, Llorca; Perret, Claireaux, Bertrand – Dair, Thiry; K. Bozon, Addamo, Treille. Trener: P. Bozon

Wyniki i terminarz meczów reprezentacji Polski

  • Sobota, 11 maja

Polska – Łotwa 4:5 po dogrywce

  • Niedziela, 12 maja

Szwecja – Polska 5:1

  • Wtorek, 14 maja

Polska – Francja 2:4

  • Środa, 15 maja

Słowacja – Polska, godz. 20:20

  • Piątek, 17 maja

Polska – USA, godz. 20:20

  • Sobota, 18 maja

Niemcy – Polska, godz. 16:20

  • Poniedziałek, 20 maja

Kazachstan – Polska, godz. 20:20

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024