Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokejowa reprezentacja Polski wraca na zaplecze światowej elity

Reprezentacja Polski w Hokeju na Lodzie wróciła na Mistrzostwa Świata Elity po 22 latach przerwy, by zmierzyć się z najlepszymi drużynami na świecie. Turniej odbył się w Ostrawie, a Polacy zakończyli swoje występy w grupie B na ostatnim miejscu, co oznacza, że w przyszłym roku zagrają w Mistrzostwach Świata Dywizji IA. Ostatni mecz, który przypieczętował ich los, rozegrali 20 maja 2024 roku przeciwko Kazachstanowi, przegrywając 1:3.

Mecze Polaków na MŚ Elity 2024

1. Polska – Łotwa 4:5 po dogrywce (11 maja 2024)

Polska rozpoczęła turniej emocjonującym meczem z Łotwą, brązowymi medalistami poprzednich Mistrzostw Świata. Biało-Czerwoni zagrali kapitalne spotkanie, jednak przegrali po dogrywce 4:5. Bramki dla Polski zdobyli Krzysztof Maciaś (dwie), Kamil Wałęga i Mateusz Bryk. Mimo przegranej, Polacy wywalczyli cenny punkt.

2. Szwecja – Polska 5:1 (12 maja 2024)

Następnego dnia Polacy zmierzyli się z potężną reprezentacją Szwecji, w której składzie znalazło się aż 18 zawodników z NHL. Mimo ambitnej gry, Polska przegrała 1:5. Jedynego gola dla Biało-Czerwonych strzelił Alan Łyszczarczyk.

3. Polska – Francja 2:4 (14 maja 2024)

W trzecim meczu turnieju Polacy spotkali się z Francją. Spotkanie zakończyło się porażką 2:4, mimo że Polacy pokazali waleczność, zwłaszcza w końcówce drugiej tercji. Bramki zdobyli Dominik Paś i Bartosz Fraszko.

4. Słowacja – Polska 4:0 (15 maja 2024)

Kolejnym rywalem była Słowacja, która dominowała na lodzie od początku meczu. Polacy, mimo dobrych momentów w drugiej tercji, przegrali 0:4. Tomas Fucik, polski bramkarz, doznał kontuzji mięśnia w końcówce spotkania.

5. Polska – USA 1:4 (17 maja 2024)

W starciu z reprezentacją USA, Polacy pokazali się z bardzo dobrej strony, a bramkarz John Murray był fenomenalny, broniąc 53 strzały. Mimo to, Biało-Czerwoni ulegli Amerykanom 1:4, a jedynego gola dla Polski strzelił Grzegorz Pasiut.

6. Niemcy – Polska 4:2 (18 maja 2024)

Polska walczyła z Niemcami, którzy ponownie mierzyli się o medale. Po zaciętym meczu, Polacy przegrali 2:4, ale pokazali hart ducha. Gole zdobyli Patryk Wajda i Filip Komorski.

7. Kazachstan – Polska 3:1 (20 maja 2024)

Ostatni mecz turnieju decydował o utrzymaniu się w elicie. Polacy, aby zachować miejsce w najwyższej dywizji, musieli wygrać. Niestety, przegrali 1:3. Bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Kamil Wałęga.

Polska reprezentacja zakończyła Mistrzostwa Świata Elity 2024 z jednym punktem, zajmując ostatnie miejsce w grupie B. Mimo ambitnej gry i momentów świetności, Biało-Czerwoni nie zdołali utrzymać się w elicie. Trener Robert Kalaber i zawodnicy mogą być jednak dumni ze swojej postawy, pokazując waleczność i zaangażowanie w każdym meczu.

Ostatni raz Polska zagrała w Mistrzostwach Świata Elity w 2002 roku w Szwecji, gdzie uplasowała się na 14. miejscu. Mimo zdobycia dwóch zwycięstw nad Włochami i Japonią, spadli do niższej dywizji ze względu na przepisy gwarantujące miejsce najlepszej drużynie z Azji.

Co Dalej?

Polska reprezentacja będzie teraz przygotowywać się do Mistrzostw Świata Dywizji IA, które odbędą się w przyszłym roku. Celem będzie szybki powrót do elity i kontynuacja rywalizacji z najlepszymi drużynami świata.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024