Silesion.PL

serwis informacyjny

MŚ elity. Dobry mecz Polaków ze Szwecją

W niedzielę, 12 maja Biało-Czerwoni rozegrali drugi mecz w mistrzostwach świata elity w Ostrawie. W starciu ze Szwedami przegrali 1:5, ale pokazali się z dobrej strony. Gola dla naszej drużyny strzelił Alan Łyszczarczyk. Jutro dzień przerwy, a we wtorek 14 maja spotkanie z Francją. Wszystkie mecze Biało-Czerwonych są transmitowane w Polsacie Sport 1.

W sobotę Polacy zdziwili hokejowy świat, rozgrywając kapitalny mecz przeciwko Łotwie. Spotkanie zakończyło się porażką w dogrywce 4:5. W niedzielę trafili na mocniejsze rywala, Szwedów, w których składzie jest 18 zawodników z NHL. W tym spotkaniu David Zabolotny zagrał w bramce w miejsce Johna Murray’a. Poza tym w obronie wystąpił Jakub Wanacki, który zastąpił kontuzjowanego Bartosza Ciurę a w ofensywie szarpał Patryk Krężołek zamiast Filipa Komorskiego.

Na początku meczu nasz zespół miał wyśmienitą okazję, Dominik Paś był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale uderzył wprost w bramkarza. Po pierwszej tercji liderzy grupy B prowadzili 2:0, ale bardzo dobrej okazji nie wykorzystał także Marcin Kolusz. Nasz zespół drugą tercją rozpoczął od ataków, szwedzki bramkarz miał sporo pracy, a najgroźniejszą sytuację miał Paweł Zygmunt. Później do bramki krążek wpakował Erik Karlsson, który trzykrotnie był wybierany najlepszym obrońcą NHL. Na tle bardzo utytułowanych rywali nasz zespół prezentował się naprawdę dobrze. W trzeciej tercji tysiące polskich kibiców ucieszył Alan Łyszczarczyk, który uderzył z tyłu bramki, krążek odbił się od golkipera i wpadł do bramki. W ostatnich minutach Szwedzi grając w przewadze, strzelili jeszcze dwa gole i ostatecznie wygrali 5:1. Po zakończonym spotkaniu kibice skandowali głośno „Dziękujemy, Dziękujemy”.

We wtorek, 14 maja czeka nas arcyważny mecz z Francją, która w niedzielę przegrała po dogrywce z Łotwą 2:3. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:20. Wszystkie spotkania Polaków są transmitowane w Polsacie Sport 1.

Szwecja – Polska 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Johannson 4, Raymond 7, Karlsson 33, Burakovsky 55, Karlsson 56 – Łyszczarczyk 43

SZWECJA: Ersson (Gustavsson) – Karlsson, Hedman; Kempe, Eriksson, Raymond – Brodin, Dahlin; Holmberg, Johansson, Burakovsky – Pettersson, Heed; Lundestroem, Zetterlund, Olofsson – Bengtsson, Johansson; Froden, Grundstrom, Friberg. Trener: Hallam.

POLSKA:  Zabolotny (Fucik) – Wanacki, Kolusz; Zygmunt, Pasiut, Wronka – Wajda, Kruczek; Maciaś, Dziubiński, Michalski – Górny, Bryk; Łyszczarczyk, Paś, Fraszko – Dronia, Kostek; Urbanowicz, Wałęga, Krężołek. Trener: Kalaber

Terminarz meczów reprezentacji Polski

Sobota, 11 maja

Polska – Łotwa 4:5 po dogrywce

Niedziela, 12 maja

Szwecja – Polska, godz. 20:20

Wtorek, 14 maja

Polska – Francja, godz. 20:20

Środa, 15 maja

Słowacja – Polska, godz. 20:20

Piątek, 17 maja

Polska – USA, godz. 20:20

Sobota, 18 maja

Niemcy – Polska, godz. 16:20

Poniedziałek, 20 maja

Kazachstan – Polska, godz. 20:20

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024