Czytasz: Hiszpania: Polscy turyści ewakuowani z hotelu

Hiszpania: Polscy turyści ewakuowani z hotelu

Powodem ewakuacji jest pożar pobliskiego lasu

Jak donosi RMF, kilkudziesięciu Polaków wypoczywających w hiszpańskim regionie Costa de la Luz w miejscowości Mazagón, zostało ewakuowanych z powodu pożaru pobliskiego lasu.

Polacy, tak jak pozostali turyści, ewakuowani zostali w niedzielę przed godz. 1 w nocy. Przebywają obecnie na jednym ze stadionów sportowych, gdzie powstało tymczasowe centrum zarządzania kryzysowego.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest poinformowane o całej sytuacji, ale szczegółowych informacji na razie nie udziela.

Ogień pojawił się w okolicach Moguer, obok Huelvy, w sobotę wieczorem. Pożar jest traktowany przez służby ratunkowe jako maksymalne zagrożenie.

Ok. 750 osób trafiło do specjalnych ośrodków ewakuacyjnych, ale w niedzielę niektórym mieszkańcom pozwolono wrócić do domów.

Do godz. 11 w niedzielę, jak donosi PAP , do walki z żywiołem wysłano 11 samolotów, 10 śmigłowców i kilkanaście pojazdów straży pożarnej. Ugaszenie pożaru utrudniają wysokie temperatury i silny wiatr.

Ogień wdarł się już na obrzeża Parku Narodowego Donana, jednego z najważniejszych rezerwatów w kraju, w którym występuje zagrożony wyginięciem ryś iberyjski.

W związku z falą upałów prowincja Huelva, tak jak większość Hiszpanii, jest zagrożona pożarami. W sąsiedniej Portugalii w ub. tygodniu w wyniku pożaru lasu zmarły 64 osoby.

Czytaj więcej