Czytasz: Hela poprowadzi „ekonomicznego” Snapchata

Hela poprowadzi „ekonomicznego” Snapchata

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wystartował z kontem w kolejnym medium społecznościowym.

Po Facebooku, Instagramie, Twitterze, YouTube'ie i LinkedIn’ie jest to Snapchat. Aplikacja ma służyć głównie do komunikacji z kandydatami na studia i z obecnymi studentami.

- Teraz w połączeniu z kontem Snapchat uczelnia zamierza być jeszcze bliżej kandydatów i studentów - podała Edyta Lachowicz-Santos, dyrektor Biura Komunikacji Marketingowej uczelni.

Obecność uniwersytetu w mediach społecznościowych, które zyskują coraz to więcej, głównie młodych, użytkowników, jest odpowiedzią na współczesne trendy.

Chcemy pokazać naszą otwartość na młodych ludzi, studentów czy kandydatów na studia, którzy właśnie tymi kanałami komunikują się między sobą – powiedział rzecznik uczelni Marek Kiczka. Dodał, że UE jest jedną z pierwszych polskich uczelni publicznych, które zdecydowały się na działalność na Snapchacie.

Nowe konto UE Katowice ma służyć głównie do komunikacji z kandydatami na studia oraz obecnymi studentami. Użytkownicy Snapchata będą mogli zobaczyć uniwersytet i życie studenckie od kuchni. Znajdą się tam również relacje na żywo z różnych akademickich wydarzeń. Pierwszą z nich ma być relacja z dni otwartych, które odbędą 29 i 30 marca.

Hela poprowadzi Snapchata

Konto prowadzone będzie przez absolwentkę uczelni, która obecnie tam pracuje. Tożsamość „Heli”, bo tak została nazwana, nie jest ujawniona.

- Bitmoji, czyli wizualizacja Heli, na razie będzie musiała ciekawskim użytkownikom Snapchata wystarczyć – dodał Kiczka.

Z „Helą” związana też będzie zabawa dla użytkowników aplikacji pt. „Zostań Helą na jeden dzień”, w ramach której chętni na jakiś ustalony czas będą mogli przejąć prowadzenie uczelnianego konta.

Snapchat to jedna z najpopularniejszych aplikacji do komunikacji mobilnej. Dzięki niej można zrobić zdjęcia lub nagrać krótki film i wysłać do swoich znajomych. Po obejrzeniu ta uwieczniona chwila znika z ekranu użytkownika, o ile ten nie zrobi jego „zrzutu". W aplikacji można także tworzyć tzw. stories, czyli opowieści w formie zdjęć i krótkich filmów, które są widoczne dla obserwujących przez 24 godziny. Użytkownicy Snapchata mogą też korzystać ze specjalnych filtrów i nakładać je na uwiecznione aparatem smartfona czy tabletu chwile.

Jak podała katowicka uczelnia, ze Snapchata korzysta dziennie ponad 158 mln ludzi, a użytkownicy aplikacji w połowie 2016 r. oglądali 10 mld filmików dziennie.

„Ekonomiczne” aplikacje

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach prowadzi konta na najważniejszych portalach społecznościowych. W 2015 r. uczelnia jako pierwsza w kraju przygotowała geofiltr dla użytkowników Snapchata. Geofiltry to specjalne nakładki na snapy, czyli ujęcia, które mogą być dostępne tylko w niektórych miejscach.

Dany geofiltr przypisany jest do obszaru geograficznego, który wybrał jego twórca i jest dostępny wraz ze standardowymi filtrami ujęć (np. prędkość, czas, temperatura czy barwa ujęcia). Dzięki tej funkcji, będąc w pobliżu uczelni czy na kampusie, użytkownicy aplikacji mogą pokazać znajomym, gdzie się znajdują.

Pod koniec 2014 r. UE w Katowicach wypuścił także aplikację mobilną „myUE", dzięki której społeczność akademicka – polska i zagraniczna – na bieżąco otrzymuje informacje o wybranych, najważniejszych wydarzeniach, odbywających się na uczelni.

Uniwersytet stworzył także platformę „Ambasadorzy Zagraniczni” oraz jej odpowiednik w postaci aplikacji mobilnej „Alumni UEKatowice". Narzędzia te służą do kontaktowania się z ambasadorami uczelni.

***

Świętujący w tym roku swe 80-lecie Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach powstał w grudniu 1936 r., a 11 stycznia 1937 r. odbyła się pierwsza inauguracja roku akademickiego. Jest jedną z pięciu państwowych uczelni ekonomicznych w kraju i największą uczelnią w regionie, kształcącą w tym zakresie.

Uczelnię tworzy pięć wydziałów - ekonomii, finansów i ubezpieczeń, informatyki i komunikacji, zarządzania oraz biznesu, finansów i administracji (w Rybniku). Łącznie kształci się tam ok. 11 tys. studentów.

Czytaj więcej