Czytasz: Najdalej na północ wysunięta dzielnica Katowic? Odpowiedź Was zaskoczy.

Najdalej na północ wysunięta dzielnica Katowic? Odpowiedź Was zaskoczy.

01:32
Harcerze świętowali 95-lecie i przepytali prezydenta.

Dzień Myśli Braterskiej, to tradycyjnie wielkie święto wszystkich skautów na całym świecie. Przypada w rocznicę urodzin twórcy ruchu gen. Roberta Baden-Powella. Dla harcerzy z Katowic tegoroczne święto było szczególne.

- Dniem Myśli Braterskiej chcieliśmy rozpocząć obchody 95-lecia istnienia hufca, dlatego ten 22 lutego 2018 jest dla nas bardzo ważny. Przez cały rok będziemy świętować. We wrześniu będzie kulminacja - mówi phm. Małgorzata Dudek

Jednym z gości uroczystej gali był prezydent Marcin Krupa. Trafiło mu się niełatwe pytanie.

- Panie prezydencie, Katowice od lat mają dostęp do morza. Jaka jest najdalej wysunięta na północ dzielnica Katowic? - pytali żartobliwie harcerze.

Chodzi o Krynicę Morską, w której od dziesięcioleci stoi jedna z trzech stanic Hufca ZHP Katowice. Czy pan prezydent wiedział? Ktoś mu podpowiedział i już wie. 

Marcin Krupa zwracając się do harcerzy powiedział, że stanowią elitę Katowic.

- Harcerstwo uczy pewnej pokory, jest oparte na wartościach i jak tu inaczej nazywać tych młodych ludzi, którzy się poświęcają harcerstwu i biorą przykład ze swoich instruktorów - mówi prezydent Katowic.

Katowicki hufiec jest jednym z najliczniejszych w Polsce. Liczy blisko 1200 członków. Co daje im harcerstwo?

- Myślę, że daje dużo radości, pozytywności, samodzielności i wielu wielu przyjaciół na długie lata - mówi Małgorzata Dudek.

Czytaj więcej