Czytasz: Młodzi artyści w mieście muzyki

Młodzi artyści w mieście muzyki

Katowice są przyjazne młodym muzykom. Będzie się można o tym przekonać na koncercie 25 listopada.

Katowice żyją muzyką

Kilkanaście festiwali, sale koncertowe na najwyższym poziomie, utalentowani artyści. Stolica województwa śląskiego jest  przyjazna muzycznym talentom. Tutaj tworzą albo tutaj się uczyli. To wprawdzie Katowice są Miastem Muzyki UNESCO, ale śmiało można powiedzieć, że cały region jest muzycznym królestwem. Już za tydzień, 25 listopada, w Centrum Kultury Miasto Ogrodów wystąpią artyści ze Śląska lub związani z regionem choćby przez studia na katowickiej Akademii Muzycznej.  

KUP BILET NA KONCERT MIASTO MUZYKI

Kuby Badacha wielbicielom soulu, funku i nowoczesnej muzyki pop nie trzeba przedstawiać.

Jest gitarzystą basowym, pianistą i kompozytorem, ale najbardziej znany jest jako wokalista m. in. Poluzjantów, The Globetrotters Berbarda Maselego czy interpretator twórczości Andrzej Zauchy.

Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej z 2000 roku. Współpracował m. in. z Kayah, Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Piasecznym i Robertem Jansonem. Na koncercie w Katowicach zaprezentuje utwory związane ze Śląskiem i bluesem.

Kasia Moś wypłynęła na szerokie wody po udziale w Must Be The Music 

Na rynku muzycznym nie wzięła się jednak znikąd. Podobnie jak Badach, ma klasyczne wykształcenie muzyczne. Jest absolwentką bytomskiej szkoły muzycznej w klasie wiolonczeli i fortepianu oraz klasy wokalnej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej  Akademii Muzycznej w Katowicach.

 Alicja Janosz z retromuzyką i Riffertone z pop-rockiem


Alicja Janosz pochodzi z Pszczyny, a sławę zdobyła dzięki „Szansie na sukces”, a potem „Idolowi” (wygrała pierwszą edycję). Śpiewała w chórkach bluesowego HooDoo Band.  Obecnie zwróciła się w kierunku lirycznej piosenki retro inspirowanej Ewą Demarczyk, Magdą Umer i Edytą Geppert. W tym roku wydała trzecią płytę – „Retronowa”.

W Katowicach wystąpi też jedyny zespół w programie – duet Riffertone, który tworzą muzycy ze Śląska. Grają akustycznie, z pasją, choć potrafią stworzyć intymną, muzyczną atmosferę. 

Każdy z gości wykona trzy utwory ze swojego repertuaru. Niespodzianką będzie natomiast utwór czwarty. Ma być to piosenka związana z Górnym Śląskiem.  Kuba Badach wykona coś z musicalu „Pozłacany warkocz”. Być może w czyimś wykonaniu zabrzmi Dżem. Możecie się o tym przekonać sami podczas koncertu. 

Na koncert zaprasza instytucja Katowice Miasto Ogrodów oraz portal Silesion.pl

Czytaj więcej