Czytasz: Planszówki wracają do gry!

Planszówki wracają do gry!

01:59
Regularnie, w kilkunastu miastach na Śląsku, są organizowane spotkania miłośników gier planszowych. Dla nich powstał specjalny serwis, który pomoże oddawać się wspólnej pasji.

Mateusz i Tomek to miłośnicy gier planszowych. Nie będzie przesadą nazwać ich “planszówkoholikami”, ponieważ poświęcają bardzo dużo czasu grom oraz ich wspólnej inicjatywie - Silesia on board.

- Dowiedzieć się, kto i gdzie gra, jest ciężko. Trzeba szukać na Facebooku, na forach i stronach internetowych. Dlatego wpadliśmy na pomysł, by to wszystko skupić w jednym miejscu, na stronie Silesia on board - wyjaśnia Mateusz Kościelnicki z Silesia on board.


ZYSKUJĄ NA POPULARNOŚCI

Graczy, oddających się wielogodzinnym partiom, jest coraz więcej.

- Gry planszowe wracają do łask. Ludzie sobie przypomnieli, że to nie jest tylko i wyłącznie chińczyk, warcaby, czy monopol, tylko tak na prawdę wnosi to o wiele więcej do naszego życia - tłumaczy Tomasz Solga, gracz, współzałożyciel Silesia on board.

GRY PO ŚLĄSKU

W naszym regionie powstaje bardzo dużo lokalnych gier. Gliwicki Portal, rudzkie Sharp Games to tylko niektóre wydawnictwa, mogące pochwalić się wyjątkowymi grami.

- Niedawno wydaliśmy grę “Gruzilla”. W przyszłym roku ma być wydana gra “Silesia”. Wiemy, że na rynku jest też gra “Szczęść Boże”, o górnikach - podkreśla Mateusz.

ZOBACZ WIDEO

 

Czytaj więcej