Czytasz: Gowin: będzie nowa partia
Poszerzy się koalicja rządowa - zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin

Polska Razem powoła nowe ugrupowanie, będące częścią obozu rządzącego, częścią obozu Zjednoczonej Prawicy - mówił we wtorek rano w TVN24 wicepremier Jarosław Gowin.

Jak zaznaczył wicepremier, "wkrótce koalicja rządowa się poszerzy".

 - Mam na myśli nie tylko poszerzenie się o kolejnych posłów, ale o kolejne ważne środowiska. Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, ale to nowe ugrupowanie będzie częścią obozu Zjednoczonej Prawicy - powiedział Gowin.

 - Skoro dołączają do nas nowe środowiska, polityczne i samorządowe, to rzeczą naturalną jest także zmiana szyldu - mówił. Jednocześnie zastrzegł, że na razie nie chce zdradzać konkretnych nazwisk ani nazwy nowego ugrupowania, ponieważ jest na to za wcześnie.

 - Myślę, że już wkrótce ogłosimy powstanie tej partii, natomiast jej kongres odbędzie się jeszcze jesienią - zaznaczył wicepremier. Wyjaśnił, że będzie to partia wolnorynkowa i jednocześnie konserwatywna w sprawach kulturowych i obyczajowych.

 - Wzmacniam obóz Zjednoczonej Prawicy, koledzy z PiS o tym wiedzą i są tym faktem usatysfakcjonowani" - podkreślił. (PAP)

Czytaj więcej