Czytasz: Gorąco pod Spodkiem. Tłum z siekierami [AKTUALIZACJA]

Gorąco pod Spodkiem. Tłum z siekierami [AKTUALIZACJA]

Miały być emocje. W Spodku odbywa się gala Fight Exclusive Night.

I emocje były. - Z siekierami i kijami zjawili się tu pseudokibice – poinformował nas jeden z uczestników gali.


Kilkanaście minut przed godziną 18 pod Spodkiem zebrał się tłum pseudokibiców katowickiej GieKSy. - To kilkadziesiąt osób. Niektórzy mają ze sobą ostre narzędzia. Widziałem kilku gości z siekierami – poinformował nas jeden z uczestników Fight Exclusive Night, który pod Spodkiem zjawił się wcześniej. - Robi się nieciekawie – dodawał.

Okazało się, że pseudokibice GieKSy, wpierani przez Górnik Zabrze czekali tutaj na zwolenników Ruchu Chorzów. - Byli bardzo dobrze przygotowani. Mieli ze sobą kije, pałki, siekiery, noże i koktajle mołotowa – mówi podinspektor Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji. Dodaje, że w kierunku pseudokibiców Ruchu poleciało kilka rac, ale do starcia na szczęście nie doszło. - Policjanci obstawiali galę, zareagowaliśmy na czas. Musieliśmy użyć jednak armatek wodnych – mówi rzeczniczka.


Mundurowi zatrzymali kilkanaście osób, zabezpieczyli też niebezpieczne przedmioty.

Jak ostrzega nasz informator, wydarzenia pod Spodkiem to był zaledwie początek. Po gali możliwa "ustawka" w pobliżu ul. Mariackiej, z udziałem pseudokibiców Banika Ostrava, którzy mają porozumienie z GKS Katowice.