Czytasz: Gliwice: Narazili życie swojej 7 miesięcznej córeczki

Gliwice: Narazili życie swojej 7 miesięcznej córeczki

Dziecko trafiło do szpitala z podejrzeniami nieprawidłowego rozwoju psychoruchowego, niedoboru wagi i wzrostu...

Policjanci z Gliwic otrzymali niepokojące zgłoszenie od pracownicy ośrodka pomocy społecznej. Wynikało z niego, że rodzice 7-miesięcznej dziewczynki unikają szczepień i badań kontrolnych. Jak się okazało, podejrzenia były słuszne. Niemowlę trafiło do szpitala z podejrzeniami nieprawidłowego rozwoju psychoruchowego, niedoboru wagi i wzrostu.


Z relacji kobiety wynikało, że ośrodek otrzymał z przychodni lekarskiej informację o rodzicach, którzy nie poddali swojego dziecka obowiązkowym szczepieniom oraz innym badaniom. Rodzina ta miała również unikać kontaktu z pracownikami pomocy społecznej, często zmieniając miejsce zamieszkania.

Dzięki współpracy policjantów i pracowników ośrodka, stróże prawa dotarli do pary. Podejrzenia dotyczące stanu zdrowia dziecka okazały się słuszne. 7-miesięczna dziewczynka nie posiadała żadnych widocznych obrażeń, ale była wychudzona. 

Wezwani na miejsce ratownicy pogotowia medycznego podjęli decyzję o przewiezieniu dziecka do gliwickiego centrum medycznego.

Okazało się, że 30-letni ojciec dziecka jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gliwicach do odbycia 4 miesięcy więzienia, natomiast za 21-letnią matką, wydany został nakaz aresztowania. Lekarze po przebadaniu 7-miesięcznej dziewczynki, podejrzewają nieprawidłowy rozwój psychoruchowy, niedobór wzrostu, masy ciała oraz wygłodzenie. Dziecko poddawane jest wciąż dalszym badaniom.

Rodzice mogą odpowiedzieć za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 

źródło: http://gliwice.slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej