Czytasz: Gdzie szukamy okazji? W Chinach!
Jak donosi Rzeczpospolita, nawet 5 mln osób miesięcznie korzysta już z serwisu Aliexpress. Mało kto wie, że towary z Chin do polskiego odbiorcy wędrują przez... Zabrze!

Aliexpress, platforma detaliczna należąca do Alibaby, największej na świecie firmy e-commerce, jest już trzecim pod względem popularności handlowym serwisem internetowym w naszym kraju. Lepszy wynik mają tylko Allegro i Ceneo. Przez ostatnie 12 miesięcy liczba klientów Aliexpress się podwoiła, dzięki czemu platforma wdarła się do czołówki e-commerce w Polsce. Taki wynik pokazuje, że choć Polacy nie należą do wielkich zwolenników e-zakupów za granicą, to jednak niskie ceny potrafią ich przyciągnąć nawet do Chin.

Imponujący wynik Aliexpress nie wynika z jednak kampanii reklamowej kierowanej do polskiego klienta. Interesujące jest zatem, co by się wydarzyło, gdyby azjatycki gigant postanowił poważnie powalczyć o polski rynek – zastanawia się Marek Molicki, ekspert Gemiusa, firmy badającej ruch w internecie.

źródło: Aliexpress.com


Jak pisze "Rzeczpospolita", ponieważ Polacy jako główny powód korzystania z zagranicznych e-zakupów podają niższe ceny, w takim środowisku czują się doskonale. I to mimo czekania nawet kilka tygodni na dostawę do Polski i ryzyka doliczenia do ceny cła.

“CEBULE” OD “MAJFRENDÓW”

Na facebooku istnieje kilka grup, skupiających miłośników zakupów internetowych na Aliexpress. Łącznie ponad 200 tysięcy użytkowników portalu szuka tzw. cebul, czyli produktów za kilkanaście centów lub kilka dolarów.

>> CZYTAJ: ZABRZING PRZESYŁEK Z CHIN <<

Zakupione w serwisie “cebule” wysyłane są do Polski przez “majfrendów”, czyli azjatyckich sprzedawców. Zanim jednak trafią do naszej skrzynki pocztowej, jest duże prawdopodobieństwo, że odwiedzą tzw. Węzeł Ekspedycyjno - Rozdzielczy Zabrze. Na miejscu nanoszone są opłaty celne, które bardzo często nie podobają się miłośnikom “cebul”. 

źródło: Aliexpress.com

Kto wie, być może właśnie tam poddawane jest ocleniu Twoje wakacyjne zamówienie?

Czytaj więcej