Czytasz: Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju

Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju

Czy byliście kiedyś na imprezie, której nie chciałoby się pamiętać następnego dnia?

Takiej, na której sami byście siebie nie poznali? Wydział Teatru Tańca zaprasza na takie właśnie spotkanie - z tym wytrawnym towarzystwem, w miejsce gdzie czekają na Was gorące ręczniki i siekana wątróbka oraz stały zestaw wartości moralnych.

Zapraszamy na spektakl "Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju!", który odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18:00 w Pałacu Kultury Zagłębia. Najnowszy spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca interpetuje i odnosi się do największych przywar dzisiejszego społeczeństwa. Nieraz w absurdalnych sytuacjach pokazuje dramatyczną bezradność człowieka wobec świata, pozory komunikacji między ludźmi oraz przywiązanie do zabawy, beztroski i uciech wygodnego życia.

To prezentacja umiejętności, 4 lat edukacji w Bytomiu, dorobku artystycznego młodych ludzi - zawiera w sobie elementy aktorstwa dramatycznego, ale czerpie też z ich świetnie przygotowanego do pracy scenicznej ciała. Będzie to spektakl pełen energii, ruchu i pasji. "Narusza się tu normy przyzwoitości i normalności, przekracza granice lojalności i wierności, zaciera różnice między katem i ofiarą, śmierć fascynuje i bawi, wyrok podnieca, miłość… a co to takiego? To spotkanie, impreza o której chciałoby się myśleć, że nigdy się nie zdarzyła" - Jan Peszek, reżyser spektaklu studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Autorem tekstu spektaklu "Gdzie jest Paweł?..." jest uznany dramaturg Sebastian Majewski - związany zawodowo m.in. z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, czy Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych. Za scenografię i kostiumy odpowiada Anna Maria Karczmarska - wielokrotnie nagradzana scenografka, która niedawno za swoją pracę przy spektaklu "Hymn do miłości" odebrała nagrodę na jednym z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce - Boskiej Komedii w Krakowie. Reżyserem jest Jan Peszek, a tekst na podstawie improwizacji napisał Sebastian Majewski W obsadzie znajdziemy takie nazwiska jak Paula Gogol, Katarzyna Koziorz, Paweł Kozłowski, Oscar Mafa, Andrzej Michalski, Bartłomiej Mieszczak, Aleksandra Nowakowska, Paulina Nowicka, Izabela Perez, Anna Szpaczyńska, Paweł Urbanowicz oraz Nicol Wesołowska.

Bilety do nabycia w cenie 15 zł.