Czytasz: Gdzie będą wypoczywać reprezentanci Polski podczas Igrzysk Olimpijskich?

Gdzie będą wypoczywać reprezentanci Polski podczas Igrzysk Olimpijskich?

Już 9 lutego będziemy mogli oglądać zmagania naszych rodaków podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Wiemy, gdzie będą przebywać w oczekiwaniu na swoje konkurencje.

Co cztery lata Igrzyska gromadzą sportowców, aby mogli zmierzyć się z innymi zawodnikami, ale także z własnymi słabościami. Lata treningów i przygotowań, ścisła dieta i tryb życia podporządkowany konkretnej dyscyplinie sportowej mają zagwarantować miejsce na podium. Jednak obok intensywnego treningu bardzo ważną rolę pełni także wypoczynek i atmosfera przed zawodami.

W tym roku uczestnicy Igrzysk będą ulokowani w dwóch wioskach. Jedna z nich znajduje się w Pjongczangu, u podnóża górskich stoków. Druga natomiast mieści się w Gangneungu, przy halach sportowych.

Do dyspozycji sportowców, którzy będą chcieli poćwiczyć, jest siłownia i sala fitness. Dostępna jest także sala wideo oraz kaplica ekumeniczna. Wielka jadalnia czynna jest 24 godziny na dobę. Serwuje potrawy kuchni z całego świata.  

Wszystko jest nowe, wyposażone zgodnie ze standardami ustalonymi przez MKOl. Zawodnik ma do dyspozycji wygodne łóżko, lampkę do czytania, krzesło i szafę. Nie ma tam, niestety, telewizorów ani radia. 

Zobacz wioski olimpijskie z lotu ptaka:

 

Czytaj więcej