Czytasz: 385 milionów złotych do wygrania. W Dzień Dziecka

385 milionów złotych do wygrania. W Dzień Dziecka

Nikt nie rozbił kumulacji w ostatnim losowaniu Eurojackpot.

385 milionów. Tyle do wygrania będzie w kolejnym losowaniu loterii Eurojackpot. W piątkowym losowaniu nikt nie trafił głównej wygranej, a więc gigantyczne pieniądze wciąż są do wzięcia. Patrząc na datę przyszłego losowania - piątek 1 czerwca - można śmiało powiedzieć, że ktoś być może sprawi sobie Dzień Dziecka. W końcu któż cieszy się jak dzieci? No właśnie.

Eurojackpot WYNIKI 25.05.2018

W piątkowym losowaniu żaden z graczy nie skreślił wszystkich cyfr poprawnie. Te wylosowane 25.05.208 to: 15, 31, 35, 40, 46 oraz 3 i 8. Padło kilka wygranych V stopnia, Ci szczęśliwcy musieli się zadowolić kwotami przekraczającymi 26 tys. zł na gracza.

- W przyszły piątek ponownie zagramy o 385 mln złotych. Co ważne, rośnie pula na wygrane II stopnia. Za tydzień może się w niej znaleźć nawet 85 mln złotych - informuje Lotto.

Eurojackpot - co to za gra?

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 r. Spośród wszystkich gier międzynarodowych zrzesza największą liczbę krajów - razem z Polską jest to 18. Eurojackpot - jak podkreśla Totalizator Sportowy - pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach. Gra Eurojackpot powstała właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, oczekującego wyższych kumulacji niż te oferowane przez pojedyncze firmy loteryjne.

Grę Eurojackpot na polski rynek wprowadził Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym. Na jej uruchomienie w Polsce nie pozwalały wcześniejsze przepisy. Ale dzięki nowelizacji przepisów Ustawy o grach hazardowych od soboty gracze z Polski mogą w niej uczestniczyć wraz z graczami z 17 państw europejskich takich jak m.in. Niemcy, Dania, Estonia, Finlandia, Holandii, Włochy, Hiszpania, czy Norwegia.

Eurojackpot - jak grać? Ile kosztują zakłady? Ile liczb typować?

Opłata za zakład Eurojackpot wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład Eurojackpot zawierany jest na jedno najbliższe losowanie.

Żeby zagrać w Eurojackpot, należy odwiedzić jedną z ok. 17 tysięcy kolektur LOTTO na terenie całego kraju.

Eurojackpot live, na żywo - kiedy losowania?

Losowania Eurojackpot LIVE odbywają się w każdy piątek, między godz. 20 a 21, a przeprowadza je fińska loteria Veikkaus Oy. Nad przebiegiem losowania Eurojackpot LIVE czuwa przedstawiciel fińskiej loterii oraz niezależny obserwator wyznaczony przez Urząd ds. Gier Hazardowych Krajowej Rady Policji w Finlandii. 

Retransmisje z losowania Eurojackpot LIVE dostęone są na stronie www.lotto.pl.