Czytasz: Katowice: Mieszkańcy mogą wypożyczyć elektryczne samochody

Katowice: Mieszkańcy mogą wypożyczyć elektryczne samochody

Testy pojazdów potrwają do końca stycznia 2019 roku.

Wszystko za sprawą projektu Roadshow ZOE Traficar, który udostępnia użytkownikom nowy rodzaj pojazdu. Do tej pory elektryczne samochody odwiedziły Kraków, Warszawę, Trójmiasto, Poznań oraz Wrocław. Katowice są ostatnim miastem na mapie projektu Roadshow ZOE, w ramach którego mieszkańcy mogą przetestować w pełni elektryczne samochody.

Roadshow potrwa do 30 stycznia.

300 km na jednym ładowaniu

Renault ZOE może przejechać nawet do 300 km na jednym ładowaniu. Co więcej, elektryczny, dynamiczny silnik nie wymaga zmiany biegów. Pojazd jest wyposażony w system multimedialny z nawigacją, która ułatwi dotarcie do celu. 

- Cieszymy się, że dotarliśmy z projektem do Katowic, i że mieszkańcy mają okazję sprawdzić zalety poruszania się po mieście w pełni elektrycznymi samochodami. – mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w firmie Traficar. I dodaje - W miastach, w których projekt był wcześniej dostępny, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Liczymy na to, że w Katowicach usługa również spotka się z tak pozytywnym odbiorem.

Opłata za parkowanie w cenie usługi

Opłaty za parkowanie w miejskiej strefie są już wliczone w cenę usługi. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera Traficara – PKN ORLEN.

Aby wypożyczyć auto, wystarczy pobrać aplikację i zarejestrować się w systemie Traficar. Ceny za korzystanie z usługi są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie jest ona dostępna. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

Czytaj więcej