Czytasz: Elektryczna rewolucja w Gliwicach. Nowy sprzęt ma ułatwić listonoszom pracę

Elektryczna rewolucja w Gliwicach. Nowy sprzęt ma ułatwić listonoszom pracę

Poczta Polska testuje elektryczne skutery i rowery.

Wszystko w ramach projektu „Elektromobilność”. Poczta Polska sprawdzi jak w terenie sprawdzą się skutery i rowery elektryczne, które miają ułatwić listonoszom ich codzienną pracę.

To nie pierwsze testy takich pojazdów. Wnioski z wcześniejszych "jazd próbnych" przekazano producentom, którzy wprowadzili w swoim sprzęcie modyfikacje i ulepszenia. Modele po zmianach trafią teraz do pracowników Poczty Polskiej w Gliwicach i Raszynie. 

Nowość w Gliwicach

Do dwóch placówek w Gliwicach trafiły już elektryczne rowery, które na jednym ładowaniu mogą pokonać nawet 150 km. Możliwy zasięg pojazdu uzależniony jest m.in. od wagi rowerzysty, pokonywanej trasy, liczby przewożonych przesyłek, a także od pojemności baterii. Maksymalna ładowność roweru to 80 kg.

- Testowane w Gliwicach i Raszynie pojazdy elektryczne przeznaczone są do przewozu listów i mniejszych paczek, mają ułatwić pracę listonoszy. - zaznacza Poczta Polska. 

Elektryczne skutery w Raszynie

Do placówki pocztowej w Raszynie trafił z kolei skuter elektryczny, który na jednym ładowaniu może przejechać do 80 km.

Maksymalna prędkość skutera wynosi 45 km/h, a maksymalna ładowność to 220 kg. Po przeprowadzeniu od 14 listopada 2017 r. do 31 marca 2018 r. pilotażu w ramach programu akceleracyjnego „GammaRebels powered by Poczta Polska” dokonano zmian parametrów technicznych skutera. Zmodyfikowano kufer zwiększając jego ładowność o 60 kg, zamontowano większe koła oraz inaczej ułożono środek ciężkości pojazdu.

Jeśli testowane pojazdy spełnią wszystkie wymagania, niewykluczone, że Poczta Polska zdecyduje się na ich zakup.

fot. materiały prasowe

Czytaj więcej