Silesion.PL

serwis informacyjny

Ekstraklasa ma urodziny! Ale kiedy zostanie wznowiona?

Najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce obchodzi swoje urodziny. Właśnie 3 kwietnia 1927 roku wystartowała Ekstraklasa (w międzyczasie znana także z innych nazw). To już 93 lata. Uznaliśmy, że to dobry moment, by podsumować, co się w tym czasie działo na naszym krajowym podwórku.

LIGA WIELU NIEISTNIEJĄCYCH DRUŻYN

Przede wszystkim patrząc na wyniki z pierwszych sezonów na myśl nasuwa się proste pytanie: dlaczego tak wiele drużyn już nie istnieje lub gra na tak niskich poziomach rozgrywkowych? Idealnie w sobotnie popołudnie wszedłby mecz Ruch Wielkie Hajduki – Klub Turystów Łódź. Warto przypomnieć, że wcześniej, bo w 1920 roku rozpoczęto nieligowe mistrzostwa Polski.

Pierwszej edycji nie dokończono, natomiast w następnej wygrała Cracovia. Potem najlepsza była nieustannie Pogoń Lwów. Z kolei w 1927 roku, kiedy wystartowała prawdziwa liga, mistrzostwo zdobyła Wisła Kraków.

KILKA GARŚCI INTERESUJĄCYCH STATYSTYK

Ogólnie najwięcej mistrzostw mają na swoim koncie Ruch Chorzów i Górnik Zabrze (po 14). O jeden triumf mniej mają na swoim koncie zawodnicy Legii Warszawa oraz Wisły KrakówPolska miała łącznie osiemnastu mistrzów kraju. Po jednym tytule mają na swoim koncie piłkarze Garbarni Kraków, Szombierek Bytom oraz Piasta Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika zresztą na pewno wysoko znaleźliby się w rankingu na najbardziej niespodziewanego mistrza.

Co z innych ciekawych statystyk?

  • Najwięcej mistrzostw ma miasto Kraków (19), które jest przed Warszawą (15) i Chorzowem oraz Zabrzem (po 14);
  • W tabeli wszechczasów Ekstraklasy liderem jest Legia Warszawa, która zdobyła 3278 punktów, to także najdłużej grający bez żadnej przerwy zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej (od 1948 roku);
  • Najgorszy pod tym względem jest nieistniejący już Union-Touring Łódź, który zdobył trzy „oczka”;
  • Najwięcej goli w Ekstraklasie, bo aż 186, strzelił Ernest Pohl. Dalsze miejsca zajmują Lucjan Brychczy (182) i Gerard Cieślik (168). Z aktywnych piłkarzy najlepszy jest ósmy Paweł Brożek mający na swoim koncie 149 trafień.
  • Rekordzistą w ilości rozegranych spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce jest Łukasz Surma, który aż 559 razy pojawił się na murawie. Drugi jest Marcin Malinowski (458), a trzeci Marek Chojnacki (452). Z aktywnych zawodników ponownie najwyżej jest Brożek (374).
Aktualnie niestety nie możemy oglądać zmagań na naszym krajowym podwórku z wiadomego powodu. Możecie jednak na stronie BETFAN, czyli legalnego polskiego bukmachera możecie obstawić, kiedy wróci Ekstraklasa. Na chwilę obecną wiadomo tylko tyle, że do końca kwietnia nie zobaczymy ich na boisku.

100 PLN bez ryzyka ze zwrotem na konto główne

  BETFAN uruchomił nową promocję Siano wraca na konto główne“! Jest ona dedykowana nowym Graczom, którzy podczas rejestracji wpisali kod promocyjny Legalny100W przypadku, gdy pierwszy kupon okaże się przegrany Gracz otrzymuje zwrot stawki na saldo główne, co jest równoznaczne z tym, że Gracz może grać dalej, ale również może wypłacić kwotę.

Maksymalna kwota zwrotu to 100 zł. Minimalna stawka za kupon, aby został zakwalifikowany do promocji to 10 zł. Zwrot na saldo główne nastąpi najpóźniej po 48 godzinach roboczych od rozliczenia kuponu.

Możesz zarejestrowac się u legalnego bukmachera BETFAN z naszym kodem promocyjnym „Legalny100

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author