Czytasz: Ekologiczna eksplozja na horyzoncie!

Ekologiczna eksplozja na horyzoncie!

20-21 czerwca będą katowickim świętem ekologii i środowiska.

W tych dniach odbędą się Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG oraz INTARG EKO. W ramach INTARGu EKO, zaprezentują swoje ekoinnowacje wystawcy z Polski i zagranicy, w taki sposób, aby dać jak najszerszy przekrój technologii ekologicznych od wyspecjalizowanych projektów technicznych aż po lifestylowe trendy. Jak przyznaje w rozmowie jedna z organizatorek wydarzenia:

Od dłuższego czasu nasz region rywalizuje w niechlubnych rankingach o miano najbardziej zanieczyszczonej aglomeracji. A przecież Katowice chcą być miastem ogrodów, mamy ekobazary, parki i lasy, gdzie na szczególną uwagę zasługuje Rezerwat Przyrody Las Murckowski. Potrzeba jednak zmiany świadomości oraz otwarcia ludziom oczu jak wiele już w dziedzinie ekologii zostało osiągnięte. Taki namacalny kontakt z już dostępnymi technologiami może pomóc ludziom uznać wartość zaangażowania się w sprawy środowiska. Jednocześnie Targi mogą stać się platformą komunikacji pomiędzy nauką a biznesem.

Choć ekologia jest przedmiotem dyskusji już od dawna, to trudno uznać podobną inicjatywę za spóźnioną. Szeroki zakres prezentowanych innowacyjnych rozwiązań pozwoli na zapoznanie się z najnowszymi pomysłami oraz przemianami technologii ekologicznych. Szereg paneli konferencyjnych, na których głos w sprawach ekologii zabiorą rodzimi i zagraniczni specjaliści wielu branż, zapewni osobom zainteresowanym dostęp do profesjonalnej wiedzy. Formuła otwartej wymiany myśli, doświadczeń i wiedzy jaką zapewniają targi wydaje się być dobrym narzędziem do promocji i upowszechniania takiej wiedzy.


Wszystko to odbędzie się w ramach 11 już edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG. Targi będą miały miejsce w katowickim MCK w dniach 20-21 czerwca. Główna część targów poświęcona jest najnowszych technologiom, które prezentowane są przez naukowców z całego świata. Prezentowane wynalazki należą między innymi do medycyny, przemysłu, informatyki, nowych materiałów. Wystawcy nie przedstawiają jedynie pomysłów, ale walczą o nagrody oraz prestiżowe Grand Prix. Laureatem zeszłorocznej edycji był Adam Hańderek, który zaprezentował rozwiązanie pozwalające na produkcję paliwa z plastikowych odpadów. Metoda ta pozwala na produkowanie taniego paliwa przy jednoczesnej utylizacji odpadów.

Wejście na targi dla zwiedzających jest darmowe i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Partnerem strefy EKO podczas targów INTARG jest Polska Izba Ekologii.

Organizatorem Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG/ INTARG EKO jest Eurobusiness-Haller, strona internetowa Targów:

https://www.intarg.haller.pl/