Czytasz: Egzamin Ósmoklasisty. Mamy informatory z CKE!

Egzamin Ósmoklasisty. Mamy informatory z CKE!

Choć rok szkolny dopiero się rozpoczął, trwają już przygotowania do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty. Pierwszy krok to ogłoszenie informatorów. My już je mamy!

Bez przygotowania, o zdaniu egzaminu można tylko pomarzyć. Żeby się jednak dobrze przygotować, najpierw trzeba poznać zasady przeprowadzenia egzaminu. Te w piątek, 1 września, podała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

- Chodzi o egzamin ósmoklasisty. Pierwszy taki egzamin będzie przeprowadzony w kwietniu 2019 roku – zaznaczają przedstawicie CKE.

informatory dla ósmych klas. Już go mamy!

Uczniowie i nauczyciele do tego egzaminu przygotowuję się w trzech etapach. Pierwszy krok to ogłoszenie informatorów. - Są w nim m.in. informacje o zakresie materiału, wytyczne samego egzaminu – wyliczają w CKE.

SPRAWDŹ INFORMATORy ÓSMOKLASISTY: Język polski, Matematyka, języki obce

 

 W grudniu tego roku CKE opublikuje pokazowe arkusze. Te najważniejsze, służące do przeprowadzenia egzaminu próbnego, na stronach komisji pojawią się w grudniu przyszłego roku.

Ale to nie wszystko. Na stronie internetowej CKE, pojawi się informacja o zmianach jakie nastąpią w egzaminie zawodowym. Informatorów będzie ponad 200, bo dotyczącą wszystkich zawodów.

- Oparte będą na nowej podstawie programowej kształcenia w zawodach – zapowiadają w CKE.

CZYTAJ TAKŻE: PREZYDENT SOSNOWCA ZAŁOŻYŁ SIĘ...O LICEUM

Czytaj więcej