Czytasz: Dziś zmiana czasu. Jak będą kursować pociągi?

Dziś zmiana czasu. Jak będą kursować pociągi?

W nadchodzący weekend w Polsce oraz innych krajach Europy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. W nocy z 28 na 29 października 2017 roku należy cofnąć wskazówki zegarów z godziny 3:00 na 2:00.

W związku z tym 18 pociągów PKP Intercity, będących wówczas w trasie, zatrzyma się na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

Czy zmiana czasu wpływa na nasza gospodarkę?

Zmiana czasu letniego na zimowy wiąże się z wdrożeniem specjalnej procedury przez przewoźników kolejowych w kraju oraz całej Europie. Polega ona na wprowadzeniu postoju pociągów w nocy z 28 na 29 października na najbliższych stacjach, z których składy wyruszą w dalszą podróż według bieżących godzin odjazdów. Zmiana czasu w Polsce będzie dotyczyła 18 pociągów PKP Intercity. Dla każdego z nich jest ułożony indywidualny rozkład jazdy. Godziny przyjazdu składów do stacji docelowych nie ulegną zmianom. Na przykład pociąg TLK Ustronie relacji Kraków – Kołobrzeg zatrzyma się na stacji w Iławie Głównej o godzinie 02:26 starego czasu, a odjedzie w dalszą trasę o 02:28 nowego czasu.

Zmiana czasu na zimowy. To już w tym tygodniu!

Informacje na temat dokładnych godzin kursowania składów w nocy z 28 na 29 października można uzyskać za pośrednictwem strony intercity.pl, profilu przewoźnika na Facebooku, infolinii pod numerem 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto, usługę świadczy PKP Intercity S.A.) czy u konduktorów w pociągach.

źródło: PKP INTERCITY

Czytaj więcej