Czytasz: Dziś podsumowane ratalnego ultramaratonu

Dziś podsumowane ratalnego ultramaratonu

Stadion Śląski zaprasza wszystkich biegaczy.

Ponad 160 uczestników i prawie 19 mln przebiegniętych metrów. Tak wygląda tegoroczne podsumowanie „Ratalnego Ultramaratonu Biegowego na Śląskim”. Spotkanie z uczestnikami, którzy uzyskali najlepsze wyniki już dziś na Stadionie Śląskim.

To promocja zdrowego trybu życia

„Ratalny Ultramaraton Biegowy na Śląskim” odbył się już po raz drugi. Projekt realizowany jest przez cały rok na bieżni boiska treningowego Stadionu Śląskiego. Każdy z uczestników może w dowolnym czasie korzystać z lekkoatletycznego zaplecza obiektu. Każdorazowo wyniki poszczególnych biegaczy są zapisywane i sumowane na koniec roku. Celem akcji jest przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia.


Najstarszy uczestnik ma 81 lat

W tegorocznej edycji uczestniczyły 162 osoby, w tym 121 mężczyzn i 41 kobiet. Najstarszy uczestnik ma 81 lat, zaś najmłodszy 17. Łączny dystans przebiegnięty przez wszystkich zawodników to 18 680 567 metrów. Z kolei najlepszy wynik uzyskany przez jednego uczestnika to 1 515 489 metrów.

Spotkanie podsumowujące z uczestnikami projektu odbędzie się o godz. 18.00 w sali konferencyjnej nr 4 stadionu. Wezmą w nim udział osoby, które uzyskały najlepsze wyniki i wykazały się największą aktywnością.

Certyfikat i inne nagrody

Każdy z biegaczy otrzyma certyfikat potwierdzający uzyskany wynik, a najlepsi zostaną uhonorowani medalem oraz pamiątkową koszulką. Dla najlepszych kobiet i mężczyzn będą przyznane także nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania w sieci sklepów sportowych.

Czytaj więcej