Czytasz: Dziś ciepło, wiatr będzie słabszy
Jaka będzie pogoda we wtorek i środę?

We wtorek będzie zachmurzenie duże, na południu gdzieniegdzie rozpogodzenia. Temperatura maksymalna w województwach południowo-wschodnich od 9 do 13 st. C, na pozostałym obszarze od 5 do 10 st. C. W Katowicach będzie 10 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, na południu i wybrzeżu miejscami silny, od 35 km/h do 50 km/h, w dolinach karpackich miejscami od 40 km/h do 80 km/h, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Ciągle występuje ostrzeżenie przed wiatrem, który w ciągu dnia będzie coraz słabszy, choć teraz w Katowicach solidnie wieje.

W nocy z wtorku na środę będzie zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady deszczu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna przeważnie od -1 do 1 st. C, na południowym wschodzie wyższa, od 1 do 3 st. C. W dolinach górskich od -4 do 0 st. C.

CIĄGLE MOCNO WIEJE! SĄ UTRUDNIENIA NA KOLEI

W środę będzie zachmurzenie umiarkowane, na północy i wschodzie początkowo duże, i tam miejscami zanikające słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, na wybrzeżu w porywisty. W Katowicach temperatura sięgnie 3 st. C.

Czytaj więcej