Czytasz: Dziś musisz zjeść...hot doga!

Dziś musisz zjeść...hot doga!

Powstał w Niemczech, popularność zyskał w Stanach Zjednoczonych. I choć żadne z niego wybitne danie, dziś obchodzi swoje międzynarodowe święto.

Podłużna bułka, parówka, musztarda i ketchup. Hot dog to wyjątkowo proste danie. Danie, które narodziło się prawdopodobnie w Niemczech. Tu do dziś zajadają się zresztą parówkami z chlebem. Z niemieckim słowem „dachshund” - oznaczającym po prostu jamnika - wiąże się też dzisiejsza nazwa dania hot dog.

Problemy młodego rysownika

Co ciekawe, jak mówią znawcy i miłośnicy hot dogów, niemiecka nazwa okazała się za trudna dla pewnego amerykańskiego artysty. Namalował bułkę z parówką i nazwał ją...hot dogiem. Dziś zna go cały świat, doczekał się też wielu wersji smakowych. W polskiej hot dog często podawany był np. z pieczarkami. Dzień Hot Doga obchodzony jest na całym świecie 4 lipca.

Rekordowe 203 metry

Entuzjaści fast foodów wielokrotnie próbowali wpisać hot doga na listę rekordów Guinnessa. Wśród nich znalazł się m.in. Amerykanin Brett Enright, słynący z tego, że kiedy już się gotuje, to robi się to z wielkim rozmachem. To właśnie on jest autorem jednego z największych, bo ważących niemal 57 kg hot dogów.

Najdłuższy – mierzący ponad 203 metry – przyrządzony został w Paragwaju. Danie doczekało się rekordu. Znikło dzięki ponad 300 smakoszom.

Święto Hot Doga 4 lipca. Obchodzicie? Lubicie hot dogi? Napiszcie w komentarzu!

Czytaj więcej