Czytasz: Dzieciaki, do rakiet!
Niejeden dzieciak marzy, by być jak Agnieszka Radwańska. Nie wszystkim się uda, ale każdy może spróbować.

Wczoraj w Katowicach dzieci miały szansę zarazić się tenisową pasją. Przez cały dzień odbywały się bezpłatne tenisowe treningi. A to wszystko w ramach akcji Dzieciaki do Rakiet, realizowanej przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy. Ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci w wieku 5-12 lat oraz ich rodziców.

Sił na korcie mogły probować dzieci, które mają już za sobą pierwsze tenisowe doświadczenia, jak i te, które jeszcze nie miały w ręku rakiety. Najważniejsze, by dobrze się przy tym bawić.  I tak właśnie wczoraj było.

Dzieci uczyły się podstaw gry w tenisa pod okiem profesjonalnych trenerów. Jak przekonywał główny koordynator akcji Sykstus Szajda, który prowadził w Katowicach zajęcia z dziećmi, lepsza jest rakieta w ręce niż telefon.


– Rzucamy wyzwanie cywilizacji kciuka. Zależy nam, żeby akcją "Dzieciaki do rakiet" odciągnąć dzieci od tabletów czykomórek i zachęcić je do ruchu, aktywności fizycznej. Sport to dobra zabawa. A może któreś z dzieci zostanie profesjonalnym tenisistą, jak ambasador akcji Mariusz Fyrstenberg? – mówił Szajda

Zdjęcia: Mateusz Rzońca

Organizatorzy akcji dotrą również do szkół i zainspirują je do nauczania tenisa podczas lekcji wychowania fizycznego.

Więcej szczegółów na stronie dzieciakidorakiet.pl

Czytaj więcej