Czytasz: Drogie badanie teraz za złotówkę

Drogie badanie teraz za złotówkę

Drenaż limfatyczny oraz warsztaty z domowych ćwiczeń dla pań po całościowej lub częściowej mastektomii. To drogie zabiegi. Teraz w Sosnowcu zrobisz je za symboliczną złotówkę.

Od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Tyle zapłacić trzeba za drenaż limfatyczny w ośrodku zdrowia. Na czym polega zabieg? To uciskanie skóry w taki sposób, by poprawić przepływ limfy, a co za tym idzie - wyeliminować obrzęki. - Nawet te zastoinowe i zapalne - podkreślają rehabilitanci. I zalecają kilka sesji osobom, które zmagały się z nowotworami. Zwłaszcza paniom po mastektomii.

Teraz w cenie symbolicznej

Problem w tym, że drenaż limfatyczny nie należy do najtańszych. - Wiemy, że w naszym mieście istnieje duże zapotrzebowanie na te zabiegi, niestety ich koszt przekracza czasem możliwości niektórych pacjentek, a świadczenia w ramach NFZ są ograniczone ilościowo - mówi Michał Wróblewski, współwłaściciel sosnowieckiego ośrodka REVITA. I zapowiada, że teraz zabiegi u nich będzie można zrobić za symboliczną złotówkę.

CZYTAJ TAKŻE: PRAWNUCZKA ZIĘTKA SZCZERZE O RAKU

Obchodzą „Różowy Październik”

Skąd taki pomysł? Sosnowiecki ośrodek REVITA włącza się swoją akcją w obchody „Różowego Października”, czyli miesiąca walki z rakiem piersi. Z tej okazji zaproponował sosnowiczankom nie tylko zabieg drenażu za złotówkę, ale też bezpłatne warsztaty z domowych ćwiczeń dla pań po całościowej lub częściowej mastektomii. Akcja ruszyła w poniedziałek 23 października i skorzystać można z niej do końca miesiąca. Zabiegi obywają się w godz, od 17:30 do 19, a wcześniej trzeba się na nie umówić. Osobiście w ośrodku przy ul. Czystej 9 lub telefonicznie pod numerem 518 741 202.

Czytaj więcej