Czytasz: Droga do lotniska już odblokowana
Kilka godzin zablokowana była droga ekspresowa S1 w Mierzęcicach na odcinku prowadzącym do lotniska w Pyrzowicach. W wypadku zginęła tam jedna osoba, trzy zostały ciężko ranne.

Droga do lotniska w Pyrzowicach odblokowana po zderzeniu busa z golfem

- Jadący drogą S1 w kierunku Pyrzowic 35-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego z niewyjaśnionych przyczyn zmienił pas na przeciwległy i uderzył czołowo w nadjeżdzającego busa marki mercedes. Kierujący volkswagenem zginał na miejscu - relacjonował st. sierżant Tomasz Mogielski, pełniący obowiązki oficera prasowego będzińskiej policji.

Busem podróżowało, łącznie z kierowcą, 18 osób, w tym dwie niepełnoletnie. W ciężkim stanie do szpitala przewieziono kierowcę busa i dwóch pasażerów. Pozostałe osoby zostały hospitalizowane ale obrażenia, jakich doznały, nie zagrażają ich życiu. 

Przez kilka godzin droga prowadząca do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach była zablokowana, kierowcy musieli korzystać z objazdu.

Przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło około szóstej rano w rejonie miejscowości Mierzęcice, wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Czytaj więcej