Czytasz: Dramat zwierząt w Milówce. Potrzebna pomoc [ZDJĘCIA]

Dramat zwierząt w Milówce. Potrzebna pomoc [ZDJĘCIA]

Konie, psy, koty, kozy i owce - ponad 40 zaniedbanych zwierząt odebrano gospodarzom z Milówki. Niektóre były przetrzymywane w piwnicy!

O dramatycznej interwencji wolontariusze Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals" informują na swoich stronach w mediach społecznościowych.

29 grudnia inspektorzy-wolontariusze, Inspekcja Weterynaryjna oraz policja wkroczyli na teren posesji w Milówce. Wcześniej wójt gminy wydał decyzję o czasowym odbiorze zwierząt na podstawie wizji lokalnej.

- Podczas wizji lokalnej naliczyliśmy 20 psów pozamykanych w szopach i budynkach gospodarczych, w większości bez dostępu światła dziennego, nigdy nie wypuszczane. Niektóre psy były przy budach, niektóre nawet nie miały bud. Oczywiście wszystkie psy pozostawione bez dostępu do wody. Podczas odbioru nie spodziewaliśmy się, że znajdziemy jeszcze 13 psów pozamykanych w ciemnych piwnicach, w złej kondycji, z problemami skórnymi - informują wolontariusze.

Aby wydostać konie, trzeba było rozebrać cześć rozpadającej się "szopy", która groziła zawaleniem. Łącznie odebrano 33 psy, 6 kotów, 2 konie, 3 kozy i owcę.

Wolontariusze apelują teraz o wsparcie finansowe. Wszystkie zwierzęta wymagają konsultacji weterynaryjnej, wiele z nich także leczenia oraz sterylizacji. Poszukiwane są też domy tymczasowe dla odebranych psów.

Datki można wpłacać za pośrednictwem strony https://pomagam.pl/Milowka