Czytasz: Doktorantka UŚ z nagrodą na Tajwanie

Doktorantka UŚ z nagrodą na Tajwanie

Doktorantka UŚ finalistką The Taiwan International Student Design Competition 2017


Iwona Cichy, pochodząca z Tarnowskich Gór doktorantka Uniwersytetu Śląskiego, została finalistką The Taiwan International Student Design Competition 2017 (TISDC) w kategorii Visual Design za identyfikację 19. edycji „Kina na Granicy”.

Organizatorem konkursu, który ma sprzyjać międzynarodowej wymianie kontaktów oraz wspierać młodych projektantów, jest Ministerstwo Edukacji w Tajwanie. The Taiwan International Student Design Competition rozstrzygany jest w czterech kategoriach: Product Design, Visual Design, Digital Animation, Brand Specified.
 
Iwona Cichy jest absolwentką grafiki Instytutu Sztuki UŚ, doktorantką sztuk pięknych w Zakładzie Projektowania Graficznego UŚ, laureatką IV edycji wyróżnień JM Rektora UŚ za osiągnięcia w działalności kulturalnej oraz stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Specjalizuje się przede wszystkim w projektowaniu systemów identyfikacji i komunikacji wizualnej, realizuje różnorodne projekty z zakresu typografii, grafiki wydawniczej oraz plakatu. Interesuje się również twórczością artystyczną w szkle i szkłem użytkowym (technika Tiffany'ego, witraż, fusing). Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Chinach, Boliwii, Iranie, Rosji, Czechach, Serbii, Korei Południowej i na Ukrainie.