Czytasz: Do przedszkola jak do pracy. Oprócz kredek trzeba zabrać kartę

Do przedszkola jak do pracy. Oprócz kredek trzeba zabrać kartę

W miejskich przedszkolach w Rudzie Śląskiej ruszyła elektroniczna ewidencja czasu pobytu dziecka w przedszkolu.

- Zależy nam na usprawnieniu działania systemu rozliczania czasu pobytu w przedszkolu – mówi prezydent miasta Grażyna Dziedzic. - Elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu zapewni automatyczne rejestrowanie czasu przy wykorzystaniu indywidualnych kart zbliżeniowych – dodaje.

W budynkach, obok wejścia, zostały zamontowane czytniki kart. Rodzic, przyprowadzając dziecko do przedszkola, musi odbić kartę. Tak samo należy postąpić podczas odbierania pociechy. Czytniki rejestrują przyjście i wyjście, następnie same obliczają ile czasu maluch spędził w placówce w ciągu dnia, tygodnia czy miesiąca.

- Nowy system wpłynie na usprawnienie pracy przedszkola. Ponadto rodzice poprzez stronę www.ePrzedszkole.com.pl będą mieli dostęp do bieżących informacji o czasie pobytu dziecka w przedszkolu, należnościach, płatnościach, wyżywieniu — mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent miasta Ruda Śląska.

Rodzice otrzymają bezpłatnie jedną kartę na jedno dziecko. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych kart.

Opłata za pobyt dziecka jest uzależniona od faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu. – Za każdą rozpoczętą godzinę wychowania przedszkolnego, przekraczającą wymiar bezpłatnych 5 godzin, pobiera się opłatę w wysokości 1 zł – mówi Aleksandra Piecko, naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Ruda Śląska. Informację dotyczącą należnej kwotą za dany miesiąc, rodzic otrzyma w formie obowiązującej w przedszkolu.

Obecnie w Rudzie Śląskiej jest 4 497 przedszkolaków. Na terenie miasta działa 29 przedszkoli oraz 5 szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi.

Czytaj więcej