Czytasz: Jastrzębie-Zdrój: Do 24 lutego autobusem pojedziesz za darmo

Jastrzębie-Zdrój: Do 24 lutego autobusem pojedziesz za darmo

Wciąż trwa protest kierowców MZK w Jastrzębiu-Zdroju.

Wciąż trwa protest kierowców MZK w Jastrzębiu-Zdroju. W jego efekcie część autobusów nie kursuje, a posiadacze biletów okresowych są narażeni na straty. Na obszarze miasta wprowadzono darmową komunikację autobusową (nie dotyczy ona okolicznych miejscowości - tam trzeba mieć ważny bilet).


Darmowa komunikacja na terenie miasta obowiązuje do 24 lutego. Już teraz można zgłosić wniosek o zwrot kosztów za bilety okresowe, jednak urząd sugeruje, aby dokonać tego dopiero po 24 lutego. Istnieje także możliwość uzyskania zwrotu, gdy mieszkaniec zmuszony był do skorzystania z taksówki, w sytuacji, gdy autobus się nie pojawił - konieczne będzie przedstawienie paragonu.

- Wiem, że to nie zrekompensuje wszystkich trudności, ale zapewniam, że w tym czasie pracujemy intensywnie nad przywróceniem połączeń autobusowych w stu procentach. Proszę o cierpliwość i zrozumienie - mówi prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman.

Obecnie sytuacja na trasie jest częściowo opanowana. Na oficjalnej stronie miasta czytamy, że "w poniedziałek w Jastrzębiu-Zdroju wykonanie kursów wyniesie ponad 90 procent", a dla Żor i Czerwionki-Leszczyn w 85 procentach.
 
Od 11 lutego 30 pracowników PKM Jastrzębie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Jest to forma protestu przeciwko likwidacji PKM. Decyzja w tej sprawie została podjęta na początku lutego i wynika z fatalnej sytuacji finansowej spółki, do której trzeba dokładać nawet 300 tys. miesięcznie. Proces likwidacji będzie trwał od kilku do kilkunastu miesięcy.