Czytasz: Długi weekend sierpniowy – pomysły co zrobić z wolnym czasem

Długi weekend sierpniowy – pomysły co zrobić z wolnym czasem

W tym roku czeka nas długi weekend sierpniowy, który przypada na termin 15-19 sierpnia.

W tym roku czeka nas długi weekend sierpniowy, który przypada na termin 15-19 sierpnia. Od środy do niedzieli można zrobić naprawdę wiele – wyspać się za wszystkie czasy, pojechać na krótką wycieczkę lub po prostu uporządkować dom, ogródek czy działkę. Jedno jest pewne – nie warto marnować tych kilku dni słonecznego wypoczynku i dobrze jest go odpowiednio wykorzystać.

Pomysły na długi weekend sierpniowy 2018: Krótka wycieczka

Jeżeli nie planujesz wyjazdu na dłuższe wczasy, to długi weekend sierpniowy jest idealnym terminem na krótki wypad nad morze, w góry czy jezioro. W tym terminie można znaleźć również wiele propozycji wyjazdów na zagraniczne wycieczki – czy to objazdowe czy też nie. Ceny co prawda mogą być nieco wyższe niż w innych terminach, mimo wszystko jednak warto z nich skorzystać.

Jeżeli pogoda będzie dopisywać, warto postawić również na aktywny wypoczynek – wybrać się na wycieczkę rowerową lub spływ kajakowy. Lato w tym roku chyba się na nas obraziło, więc korzystajmy ze słonecznych dni ile tylko się da.

Pomysły na długi weekend sierpniowy 2018: Sierpniowe porządki

Nikt nie lubi porządków, jednak czasem warto odgruzować swój ogród czy dom. Mając kilka dni wolnego, które daje nam długi weekend sierpniowy warto poświęcić kilka godzin każdego dnia, aby pozbyć się zbędnych, zalegających rzeczy i zaoszczędzić trochę więcej miejsca w swoim domu. Takie sezonowe sprzątanie bardzo poprawia atmosferę w domu i daje nam miejsce na nowe zdobycze.

Pomysły na długi weekend sierpniowy 2018: Aktywni kulturalnie

Przy każdym dłuższym okresie wolnego, władze miast decydują się na pikniki, festyny czy inne wydarzenia kulturalne lub społeczne. Warto zajrzeć więc na stronę swojego miasta lub pobliskich miast, w celu znalezienia imprezy, która wydaje się być ciekawa. Często, podczas takich wydarzeń można pobawić się przy dobrej muzyce oraz pysznych przekąskach. Jest to również czas dla całych rodzin, dzięki małym parkom rozrywki i atrakcjom dla najmłodszych.

Warto ten długi weekend sierpniowy spędzić z bliskimi i wybrać się choć na jeden krótki spacer.