Czytasz: "Design 32" zagościł w Rondzie Sztuki

"Design 32" zagościł w Rondzie Sztuki

Książka o ziołolecznictwie, nowoczesne stroje kolarskie i projekt książki na podstawie Fraszek Kochanowskiego to wyróżnione prace, które zobaczymy już w Rondzie Sztuki.

Wystawa „Design 32” co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Tegoroczna wystawa konkursowa prezentuje 32 dyplomy z zakresu projektowania, wytypowane przez osiem uczelni w Polsce. To dobra okazja do przyjrzenia się, jak młodzi absolwenci radzą sobie z wyzwaniami współczesności, jak starają się udoskonalić codzienność i jak prognozują przyszłość.

Zobacz zdjęcia z wernisażu wystawy "Design 32" w Rondzie Sztuki:

Nagroda Marszałka powędrowała do Dominiki Koszowskiej z katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Doceniono jej cykl fotografii i książkę o ziołolecznictwie w Polsce. Nagrodę Rektorów odebrała Iwona Pieczara z łódzkiej ASP. Absolwentka zaprojektowała urządzenie wspomagające proces przemieszczania się dla osób niepełnosprawnych. Anna Wieluńska z ASP w Warszawie dostała Nagrodę Ministra Kultury za projekt książki „Obiecadło” na podstawie „Fraszek” Jana Kochanowskiego. Kolekcję nowoczesnych strojów sportowych nawiązujących do polskich tradycji kolarskich projektu Aleksandry Jędrzejewskiej z wrocławskiej ASP docenił prezydent Katowic.

Wszystkie nagrodzone i nominowane prace zobaczymy na ekspozycji. Wystawę konkursową „Design 32 – najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2017” można odwiedzać do 6 maja w katowickim Rondzie Sztuki. Wstęp wolny.

Czytaj więcej