Czytasz: "Diagnoza" wraca do Rybnika. Szukają statystów!

"Diagnoza" wraca do Rybnika. Szukają statystów!

Od soboty, 6 stycznia na ulicach Rybnika ponownie spotkać będzie można znanych aktorów.

Od soboty, 6 stycznia na ulicach Rybnika ponownie spotkać będzie można znanych aktorów, którzy wcielą się w rolę lekarzy rybnickiego szpitala, w drugiej serii telewizyjnego serialu „Diagnoza”.

Sceny z udziałem Mai Ostaszewskiej, Macieja Zakościelnego, Magdaleny Popławskiej, Adama Woronowicza, Soni Bohosiewicz, Aleksandry Koniecznej, Tomasz Drabka, Michała Czerneckiego, Wojciecha Zielińskiego, Marty Mazurek czy Łukasza Simlata, kręcone będą do wtorku, 9 stycznia.

Filmowców spotkamy między innymi w okolicach kampusu, Parku nad Nacyną, Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Cmentarnej i na ul. Kościuszki.

Ekipa filmowa, poza realizacją zdjęć z aktorami, planuje również ujęcia z wykorzystaniem drona, przejazdy z kamerą w samochodzie, a także przejazdy karetką na sygnale.

zobacz: będzie drugi sezon "Diagnozy"

Zostań statystą w "Diagnozie"!

Producenci serialu poszukują statystów z Rybnika i okolic. Wszystkich zainteresowanych udziałem w castingu zapraszają do zapoznania się ze szczegółami na stronie.

O czym jest serial "Diagnoza"?

Annę Nowak (Maja Ostaszewska), główną bohaterkę serialu, poznaliśmy na katowickim lotnisku. Pewna siebie i zdeterminowana kobieta przyleciała na Śląsk w niezwykle ważnej dla siebie sprawie. Niestety, na skutek nieprzewidzianych wydarzeń, Anna trafiła do rybnickiego szpitala. Tam usłyszała druzgocącą diagnozę – amnezja. Lekarze, którzy na co dzień ratują życie wielu pacjentów, nie byli w stanie ocalić czegoś niezwykle cennego – pamięci. W miejscu, gdzie ludzie mierzą się ze skrajnymi emocjami, a lekarze z determinacją walczą o ich zdrowie, bohaterka  musiała zacząć życie na nowo i spróbować odkryć tajemnice swojej przeszłości. W tej trudnej walce wspierali ją charyzmatyczni lekarze ze Specjalistycznego Szpitala Nr 4 w Rybniku. Jan Artman (Adam Woronowicz) oraz Michał Wolski (Maciej Zakościelny), dwaj znakomici chirurdzy, profesjonalnie zajęli się Anną. Bohaterka trafiła również pod skrzydła ciepłej i empatycznej neuropsycholog Marty (Magda Popławska), która starała się pomóc jej odzyskać pamięć. Kolorytu ekipie medyków dodali Wanda Jureczko (Sonia Bohosiewicz), pielęgniarka oddziałowa i charakterna Ślązaczka, a także Piotr Sadzik (Michał Czernecki), twardy szef Oddziału Ratunkowego oraz potulny mąż i ojciec czterech córek. Nad wszystkim czuwała surowa i wymagająca ordynator Maria Kaleta (Aleksandra Konieczna). Młodzieńczą energię i entuzjazm do zespołu lekarzy wnieśli niesforni stażyści (Antoni Królikowski, Józef Pawłowski i Aleksandra Adamska).

Rybnicki szpital stał się dla Anny domem, a jego załoga grupą przyjaciół. To z nimi przyszło jej dzielić chwile radości i smutków. Wśród nich był jednak ktoś, kto zrobił wszystko, by kobieta nigdy nie poznała prawdy o swojej przeszłości... Barwnym tłem dla odkrywania tajemnic głównej bohaterki były poruszające losy pacjentów. Związane z nimi wydarzenia przywoływały wspomnienia Anny i krok po kroku odsłoniały kolejne karty jej przeszłości.

Jakie niespodzianki przygotowali scenarzyści w drugiej części "Diagnozy", dowiemy się niebawem.

 

"Diagnoza" to nie tylko historia Anny Nowak, to również Rybnik, który widzowie poznają wraz z kolejnymi odcinkami. Na ekranie gościły już: rybnicka podstawówka, park sensoryczny, bazylika, kawiarenka oraz familoki i Chwałowice.

Co Rybnik może pokazać w drugiej  części serialu?

- Podczas prac nad pierwszym sezonem nie udało się zrobić zdjęć w Teatrze Ziemi Rybnickiej ani Pniowcu. Nie pojawił się też żużel. Żużel może być bardzo atrakcyjny. Sam Maciej Zakościelny zaznaczał, że jest fanem tego sportu – mówiła Agnieszka Skupień, asystent Prezydenta Miasta.

Czytaj więcej