Czytasz: Deszcz meteorów Geminidy 2017. O KTÓREJ OGLĄDAĆ?

Deszcz meteorów Geminidy 2017. O KTÓREJ OGLĄDAĆ?

DESZCZ METEORÓW! GEMINIDY 2017 w czwartek widoczne będą gołym okiem. O której oglądać deszcz meteorów 14 grudnia? Gdzie oglądać Geminidy 2017? O której zacznie się deszcz meteorów? Geminidy? Co to jest? Instrukcja, o której oglądać Geminidy 2017

O której oglądać Geminidy 2017?

Ty też zobaczyłeś informację na Facebooku o deszczu meteorów? Geminidy będzie można również dzisiaj, 14 grudnia, obserwować na niebie. Ale co to właściwie znaczy? Co zobaczymy na niebie?

O której warto patrzeć w niebo, by zobaczyć deszcz meteorów Geminidy 2017 14 grudnia?

Deszcz meteorytów: Geminidy 2017. Kiedy?

Piękne zjawisko - deszcz meteorów - Geminidy 2017 - podziwialismy w środę wieczorem. Ale równiez w czwartek, 14 grudnia 2017, na niebie zobaczymy deszcz meteorów. Geminidy będą widoczne niemal z każdego miejsca na ziemi.

Jeśli przegapiłeś deszcz meteorów, nic straconego. Geminidy 2017 będą widoczne także w nocy z czawartku na piątek, 14 grudnia.

O której godzinie będzie deszcz meteorów Geminidy 2017?

W przeciwieństwie do często pojawiających się zjawisk na niebie, nie trzeba będzie czekać do późnej nocy, by zobaczyć deszcz meteorów.

Geminidy najlepiej będą widoczne w Polsce ok. godz. 20.30.

Ale obserwacje można zacząć już ok. godz. 18. To świetna okazja, by pokazać deszcz meteorów dzieciom. Geminidy będą widoczne gołym okiem.

Gdzie zobaczyć deszcze meteorów Geminidy 2017?

Wiesz już kiedy i o której deszczu meteorów wypatrywać, ale gdzie patrzeć, by zobaczyć Geminidy 2017? Ustaw się w odpowiednim miejscu. Unikaj świateł miasta, które mogą spowodować, że trudno będzie dostrzec na niebie deszcz meteorów. Odwróć się we wschodnią stronę. Zobaczysz tam gwiazdozbiór Bliźniąt. Właśnie tam pojawi się deszcz meteorów. Geminidy 2017 czekają na Ciebie!

Co to jest deszcz meteorytów Geminidy 2017?

Nazwa - Geminidy - pochodzi od gwiazdozbioru Bliźniąt (Gemini). Centrum roju meteorów ma znajdować się właśnie w tym gwiazdozbiorze.

Dlaczego Facebook promuje Geminidy 2017?

Raz na jakiś czas Facebook informuje swoich użytkowników o ważnych wydarzeniach, szczególnie na niebie. Należy do nich właśnie deszcz meteorów Geminidy 2017. Wcześniej Facebook informował o innych ciekawych zjawiskach na niebie. Trzeba przyznać, że Facebook potrafi zachęcić do oglądania deszczu meteorów Geminidów w grudniu 2017. W środę na Facebooku każdy zobaczył informację:

Na Facebooku świętujemy wydarzenia, które pozwalają przybliżyć świat. Dziś wieczorem deszcz meteorów Geminidy będzie widoczny we wszystkich krajach na całym świecie. W oglądaniu tego niesamowitego pokazu świetlnego będą Ci towarzyszyć miliony obserwatorów gwiazd.

 

Czytaj więcej