Czytasz: Deodorant challenge. Rodzice przerażeni, dzieci: to jest cool

Deodorant challenge. Rodzice przerażeni, dzieci: to jest cool

O co chodzi?

Nastolatkowie wypalają sobie na ciele znaki za pomocą dezodorantu. Chodzi o to, aby rozpylić go w bardzo bliskiej odległości od ciała. Uczestnicy konkurują ze sobą o to, kto wytrzyma dłużej. Efektem takie rywalizacji są plamy, oparzenia i podrażnienia na skórze.

Zobacz także: PODATNI NA NIEBIESKIEGO WIELORYBA

Deodorant Challenge

Brytyjski The Sun podaje przykład Kaitlyn Stanley, 12-latki, która pojawiała się w programie This Morning, po tym, jak jej mama, ku przestrodze, opublikował na Facebooku zdjęcia poparzonych rąk Kaitlyn. Post szybko zrobił ''furorę'' w sieci. W programie nastolatka wyjaśniła, że robiła tak, ponieważ ''to wyglądało super'' - Moi przyjaciele też to robili, to wygląda naprawdę fajnie, ponieważ na skórze tworzy się wzór.

Obecny w programie dr Ranj Singh przestrzegał przed bardzo poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi wywołanymi tą dziwną zabawą. Jak wyjaśniał, gra w Deodorant Challenge może powodować trudno gojące się rany, blizny, oparzenia i infekcje, może też uszkadzać pigment, a nawet powodować raka.

Blue Whale Challenge

Przypomnijmy, parę miesięcy temu pisaliśmy o Blue Whale Challenge. Wszystko zaczęło się w Rosji. To tu samobójstwo popełnili pierwsi testujący „wzywanie niebieskiego wieloryba”. Kilkanaście dni temu informacja o grze "Niebieski wieloryb" pojawiła się także w polskich mediach. Specjaliści ostrzegają: - Lepiej nie testować swoich możliwości - przestrzegają przed wielorybim wyzwaniem.

Zobacz także: NIEBIESKI WIELORYB. ŻYŁA ZŁOTA DLA UBEZPIECZYCIELI?

WIELORYB-SAMOBÓJCA

Kto grę "Niebieski wieloryb" wymyślił? Trudno powiedzieć. Niektórzy twierdzą, że jest fejkiem, niemniej jednak o „wielorybim wyzwaniu” zrobiło się głośno, a instrukcje gry znajdziemy na wielu stronach internetowych. Jej nazwa pochodzi od jednego z niewielu gatunków zwierząt, któremu naukowcy przypisują skłonności samobójcze. Płetwale błękitne potrafią skrócić swoje życie, umyślnie wypływając na ląd lub na płytkie wody.

Zobacz także: OKALECZONE DZIECKO Z ZABRZA. „PRZECZYTAŁO O NIEBIESKIM WIELORYBIE”

NIEBIESKI WIELORYB: 50 DRASTYCZNYCH ZADAŃ

Na czym polega niebezpieczna zabawa "Niebieski wieloryb"? Na wypełnieniu 50 zadań w ciągu 50-ciu dni. Początkowe są proste. Np. słuchanie smutnej muzyki. Z dania na dzień wyzwania rosną. Gra nakazuje m.in.: „wstań o 4:20, idź na dach (im wyższy, tym lepiej)". Inne z zadań brzmi: „potnij swoje usta”. Całą grę "Niebieski wieloryb" monitować ma tzw. opiekun. To jemu wysyłać należy np. zdjęcia skóry pociętej żyletką.

Czytaj więcej