Czytasz: Darmowe Koleje Śląskie i KZK GOP– wszystko przez smog

Darmowe Koleje Śląskie i KZK GOP– wszystko przez smog

Dziś po raz kolejny będzie można skorzystać z darmowego przejazdu Kolejami Śląskimi. Do akcji dołączył KZK GOP.

Kto nie musi kupować biletu?

Przez cały dzień pasażerowie śląskich pociągów za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu będą mogli skorzystać z bezpłatnego przejazdu. W czasie kontroli wystarczy pokazać dowód wydany na swoje nazwisko i mię oraz dowód potwierdzający tożsamość, np. dowód osobisty. Wraz z właścicielem samochodu z darmowej podróży będą mogły dodatkowo skorzystać dwie osoby.

KZK GOP - Bezpłatna komunikacja 

Darmową komunikację wprowadza również KZK GOP. 

- W związku z prognozowanym wysokim stężeniem pyłu zawieszonego, komunikacja publiczna KZK GOP w dniu 3.02.2017r. - czytamy na stronie przewoźnika.

Właściciele samochodów będą podróżować za darmo, wystarczy posiadanie ważnego dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość. 

smog w śląskim

Bezpłatne przejazdy wprowadzono ze względu na ponownie przekroczone nomy smogowe.  Dziś jakoś powietrza w aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej oraz w środkowej i południowej części województwa śląskiego będzie bardzo zła. W Bielsku-Białej i rejonie górnośląska wystąpi zły stan powietrza.

jakoś powietrza Katowice

Już teraz katowicka stacja przy ul. Kosstuha podaje, że ilość pyłu zawieszonego PM 2,5 wynosi 98,2 mikrogramów na m3 – średni dopuszczalny poziom to 25 mikrogramów na m3 . PM 10 wynosi 108,3 mikrogramów na m3, co obecnie gwarantuje dostateczny stan powietrza.

 

Czytaj więcej