Czytasz: Areszt dla nieuczciwego przewoźnika z Ukrainy

Areszt dla nieuczciwego przewoźnika z Ukrainy

Policjanci zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy, który miał pokwitować odbiór artykułów dziecięcych o wartości ponad 155 tys. zł i nie dostarczyć ich obiorcy. Posługujący się fałszywym paszportem mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą częstochowscy policjanci wraz z tamtejszą prokuraturą – poinformowała w czwartek oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie mł. asp. Marta Ladowska. Wskazała, że dotąd towaru nie udało się odzyskać. "Ustalamy, co się z nim stało" – dodała.

Jak podano w komunikacie, pod koniec czerwca do częstochowskich policjantów zgłosił się właściciel jednej z firm produkującej artykuły dziecięce, który twierdził, że został oszukany. Z relacji przedsiębiorcy wynikało, że zlecił przewiezienie za wschodnią granicę kraju wózków i fotelików dziecięcych o wartości ponad 155 tys. zł. Przewoźnik z rosyjskiej firmy transportowej zgłosił się po przesyłkę, ale nie wywiązał się z zobowiązania i nie dostarczył jej odbiorcy.

Podejrzany o oszustwo 44-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany na terenie woj. śląskiego, dzięki współpracy częstochowskich policjantów ze strażą graniczną.

Mężczyzna legitymował się podrobionym paszportem. Ladowska podała, że zatrzymany przedstawiał się jako przedstawiciel rosyjskiej firmy transportowej. "Ustalamy, czy działał legalnie" – mówiła.

W ręce mundurowych wpadł też towarzyszący mu kierowca ciężarówki – 29-letni obywatel Ukrainy, który podczas kontroli posłużył się z kolei podrobionymi dokumentami samochodu ciężarowego.

W obu przypadkach sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie jako środek zapobiegawczy na czas śledztwa.

Czytaj więcej