Czytasz: Czeladź: woda częściowo zdatna do użytku. Gdzie?

Czeladź: woda częściowo zdatna do użytku. Gdzie?

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej wydał komunikat, z którego wynika, że w większej części miasta można już korzystać z wody.

Sytuacja zmieniła się wczoraj po godz. 22, kiedy sanepid otrzymał wyniki najnowszych badań. Służby poinformowały, że woda, która znajduje się w kranach w dzielnicy Piaski (Czeladź) nadaje się już do spożycia. Jednak należy ją przegotować!

Informacja dotyczy mieszkańców budynków znajdujących się przy ulicach zasilanych wodą pochodzącą z Pompowni II i dzielnicy Piaski zasilanej wodą z Pompowni III. Wykaz wszystkich ulic, gdzie nie występuje bakteria zamieszczamy poniżej. Jak informuje na czeladzki Zakład Inżynierii Komunalnej, w rejonie zasilanym z pompowi Staszica woda została również dopuszczona do spożycia. Trzeba jednak pamiętać o przegotowaniu jej!

- Woda z kranu do przygotowania posiłków, mycia zębów, kąpieli, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń, prac porządkowych może być używana po przegotowaniu. Do spłukiwania toalety bez ograniczeń - informuje ZIK.

Nadal nie nadaje się do spożycia woda pochodząca z Hydroforni mieszczącej się przy ulicy Szpitalnej zasilająca odbiorców mieszkających przy ulicach:
• Osiedle Miasta Auby 2, 4, 6, 8, 10, 12,
• ul. Szpitalna 24, 26 a b i c,
• użytkowników obiektów przy ulicy Miasta Auby: Piekarnia Król, kebab, sklep spożywczy, delikatesy, pijalnia piwa i sklep spożywczy. Zakład Inżynierii Komunalnej wciąż cały czas dostarcza wodę w rejonach, w których występowała bakteria.

Przypomnijmy: 

Mieszkańcy dzielnicy Piaski w Czeladzi od środy nie mogli korzystać z wody płynącej z kranów. Woda była groźna nawet po przegotowaniu. Według straży miejskiej w wodociągu wykryto bakterie z E.coli. Komunikat w tej sprawie wydał w środę powiatowy inspektor sanitarny w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj więcej